Hangouts bojuje proti spamu a obtěžování, Google zablokuje viníka

hangouts spam jak nahlásit a zablokovat uživatele

Chatovací platforma Hangouts přichází s novinkou, která umožňuje Googlu nahlásit spam a obtěžující uživatele. Pravděpodobně jste zaznamenali chystanou reorganizaci aplikace Hangouts a její rozdělení na Hangouts Meet a Hangouts Chat. I přesto však Google stále pracuje i na původní verzi a přináší zmíněnou novinku pro webové prostředí komunikační platformy. Ukážeme vám, jak uživatele v Hangouts zablokovat a nahlásit.

Jak zablokovat a nahlásit spam a uživatele v Hangouts

Až do nynějška služba Hangouts v případě spamu, nebo jakéhokoliv jiného obtěžování umožňovala příslušného uživatele zablokovat a tím zabránit dalšímu kontaktu. Pro dotyčného viníka však kromě zmíněné blokace nenásledovala žádná sankce, která by mu zabránila odesílat spam, nebo v obtěžování dalších uživatelů v Hangouts. To se nyní mění. Jakmile přistoupíte k blokaci libovolného uživatele, objeví se možnost, díky které můžete jeho chování reportovat a odeslat do Googlu.

Hangouts
Hangouts

Postup, jak v Hangouts zablokovat a nahlásit uživatele je jednoduchý. Po spuštění webového prostředí hangouts.google.com otevřete zvolenou konverzaci. Kliknutím na nastavení se dostanete k volbě „Zablokovat a nahlásit uživatele xxx“. Nyní máte dvě varianty, pokud chcete uživatele pouze zablokovat, stačí blokaci potvrdit stisknutím tlačítka. Pokud chcete uživatele Hangouts nahlásit za spam a zároveň zablokovat, stačí zaškrtnout pole „Také nahlásit“ a opět potvrdit tlačítkem v pravém rohu.

Pokud zvolíte druhou variantu, odešlete do Googlu posledních 10 zpráv od uživatele a tím mu dáte podnět k blokaci viníka. Díky tomu můžete zabránit tomu, aby daný viník obtěžoval, případně zasílal spam dalším uživatelům Hangouts. Ačkoliv se jedná pouze o drobný doplněk, může tato možnost značně ovlivnit a posunout uživatelský zážitek. Funkce, která zabraňuje uživatelům rozesílat spam je prozatím dostupná pro webové rozhraní, informace o tom, zda se jí dočkáme také na mobilních zařízeních prozatím není dostupná.

Líbí se vám novinka v Hangouts?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)