TOPlist

Handheld Logitech G Cloud představen: dává vám takové zařízení smysl?

Logitech G Cloud Deathloop

Logitech dnes oficiálně představil dlouho diskutovanou cloudovou konzoli, na které spolupracoval s čínským herním gigantem Tencent. Logitech G Cloud na první pohled připomíná handheld konzole jako Nintendo Switch Lite či Steam Deck, oproti nim však nabízí poměrně nízký výkon a – jak název napovídá – zaměření na cloudové hraní.

Hardwarem neoslní

Co se zmíněného výkonu týče, ten zajišťuje již poměrně obstarožní Qualcomm Snapdragon 720G velmi dobře známý například z 2,5 roku starých smartphonů Redmi Note 9S a 9 Pro od Xiaomi. Ovace nevyvolá ani informace o 4 GB operační paměti a 64GB úložišti – naštěstí rozšířitelném o microSD karty. Celé zařízení pak běží na Androidu 11 s vlastní uživatelskou nadstavbou a přístupem ke Google službám. Vedle cloudových her si tak můžete zahrát také hry pro Android dostupné na Google Play. Zde však vzhledem ke zmíněnému slabšímu výkonu počítejte u náročnějších titulů spíše s nízkým grafickým nastavením.

Logitech G Cloud

Pro cloudové hraní pak slouží duální Wi-Fi 802.11ac, ale na konektivitu skrze mobilní data se zapomnělo. Ostatně díky použitému čipsetu byste stejně nemohli počítat ani s podporou 5G. Použitý 7″ displej pak využívá IPS technologii a FullHD rozlišení. Vzhledem k zaměření zařízení na hry pak dává smysl jeho poměr stran 16:9, škoda je ale pouze 60Hz obnovovací frekvence. O hlasitý přednes zvuku se zde starají dva reproduktory a pro komunikaci jsou nachystány 2 mikrofony s funkcí redukce ozvěny. Použitá baterie nabídne kapacitu 23,1 Wh a dle výrobce díky ní můžete na handheldu Logitech G Cloud hrát až 12 hodin.

Deep Dive CLOUD Gaming Handheld | There’s Levels To Play | Logitech G

Deep Dive CLOUD Gaming Handheld | There's Levels To Play | Logitech G

Kde máme od Logitechu velká očekávání je kvalita ovládacích prvků. Ty na první pohled sednou zejména hráčům zvyklých na Xbox ovladače. Ostatně právě s Microsoftem a také Nvidií Logitech při vývoji spolupracoval. Služby Xbox Cloud Gaming a Nvidia GeForce Now by tak na tomto handheldu měly fungovat naprosto bez potíží. Zrovna tak se zařízení chlubí ověřenou kompatibilitou se službou Steam Link. Na druhou stranu, například o Stadii od Googlu či jiných cloudových herních platformách se Logitech nezmiňuje. Samozřejmostí je pak možnost mapování jednotlivých tlačítek, třeba pro případ že si daná hra nebude s ovladačem rozumět.

Možná bychom k zařízení nebyli až tak kritičtí, pokud by nabídlo alespoň nižší cenu. Vždyť cloudový handheld Logitech G Cloud se začne prodávat již 18. října přičemž oficiální cena byla stanovena na 350$ neboli přibližně 8 700 Kč. Ani 50$ sleva na přibližně 7 500 Kč však z novinky nijak zvlášť atraktivní koupi nedělá. Vždyť okolo 7 tisíc kč se dá koupit plnohodnotná konzole Nintendo Switch a za přibližně 10 tisíc koupíte základní verzi handheldu Steam Deck. V případě že toužíte po všestrannějším zařízení pro streamované hraní je zde pak stále možnost koupě tabletu a připojitelného gamepadu. Suma sumárum, Logitech G Cloud to podle nás na trhu bude mít těžké.

Má podle vás Logitech G Cloud na současném trhu šanci?

Zdroj: AndroidPolice.com, Logitech.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)