TOPlist

Výrobce Gorilla Glass potvrdil ochranné sklo i pro ohebné telefony. Má to však jeden háček

ohebny telefon ochranne sklo

Veletrh MWC 2019 byl z velké části o ohebných telefonech. A i když vypadají hodně zajímavě, tak nejsou zcela připravené na vydání. A to i třeba kvůli tomu, že nemají ochranné sklo na displeji. Místo toho se používá plast. Nejenže plastová ochrana displeje vypadá hodně levně, navíc nenabízí ani zdaleka takovou ochranu před škrábanci. V budoucnosti už by ale tento problém mohl být vyřešen. Společnost Corning oznámila, že již pracují na ohebném tvrzeném sklu pro displeje. Má to však jeden háček.

Ochranné sklo pro ohebné telefony uvidíme až za pár let

Corning je výrobce Gorilla Glass, což je nejpoužívanější tvrzené sklo u mobilních zařízení. Klasické tvrzené sklo se u ohebných telefonů nedá použít, pokud ho jen trochu ohnete – praskne a roztříští se. Výrobci ohebných telefonů tak museli použít plast.

ochranne sklo ohebny displej

Generální manager společnosti Corning, John Bayne prozradil v rozhovoru se serverem Wired, že již pracují na ohebném sklu Gorilla Glass. Bude mít tloušťku minimálně 0,1 mm a dokáže se opravdu hodně ohnout, jak můžete vidět i na GIF obrázku. Cílem je vytvořit takové sklo, které je dostatečné tenké, aby nevadilo ohnutí, zároveň ale musí musí mít určitou tloušťku, aby se vůbec dalo říkat, že se jedná o ochranné sklo.

A to je problém. Prototyp už mají hotový, ale finální produkt je prý ještě pár let daleko. Podle vyjádření budou mít k dispozici ochranné sklo pro ohebné telefony připravené, jakmile se ohebné telefony začnou rozšiřovat mezi masy.

Vadila by vám plastová ochrana displeje u telefonu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)