Google Zprávy dostanou vychytávku z Gmailu. Jak funguje odložené odeslání?

Google Zprávy odložené odeslání

Vývojáři aplikace Google Zprávy neusínají na vavřínech a přináší další užitečnou vychytávku, kterou už možná znáte z Gmailu. Pomůže například všem, kteří pracují v noci nebo o víkendu. Jak funkce odloženého poslání funguje v aplikaci Google Zprávy?

Google poslední dobou pracuje na spoustě nových vylepšeních pro aplikaci Zprávy. Jen nedávno jsme se dozvěděli o nové schopnosti automaticky kategorizovat obsah. Zdá se, že dnešní novinka nebude vyžadovat aktualizaci aplikace, ale Google ji postupně zpřístupní jen aktualizací na svých serverech. Někteří uživatelé si v posledních dnech všimli, že při podržení tlačítka „odeslat“ v aplikaci Google Zprávy se najednou objeví nové menu s možností nastavit odložené odeslání. Aplikace v základu nabídne odložené odeslání v nejbližších termínech jako „později dnes 18:00“, „později dnes večer 21:00“ nebo „zítra ráno 8:00“. Tato nabídka se bude pravděpodobně během dne měnit. Stejně se chová podobná funkce v ostatních Google aplikacích.

Samozřejmě je zde i možnost nastavit svůj konkrétní čas a datum pro odložené odeslání. Všechny naplánované zprávy s odloženým odesláním budou zobrazeny v konverzaci s ikonou hodin a textem „naplánovaná zpráva“. Pokud tedy někdy řešíte důležité SMS/RCS zprávy i mimo pracovní dobu, tak se teď díky aplikaci Google Zprávy nebudete muset bát, že příjemce zprávu obdrží v nevhodný čas.

Jak často využíváte funkci odložené poslání v Gmailu?

Zdroj: xdadevelopers

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)