Google vrací úder. Žaluje Epic Games za porušování pravidel

Google žaluje Epic Games za Fortnite

Soudní tahanice mezi americkým technologickým gigantem Google a obřím vydavatelem her Epic Games pokračuje. Po četných oboustranných přestřelkách přes média a právníky je aktuální novinkou, že Google žaluje svého soka za porušování pravidel Obchodu Play. K tomu celkem nepochybně došlo vloni v srpnu, kdy společnost Epic Games umístila do této databáze svou hru Fortnite s vlastním mikrotransakčním systémem, aby se vyhnula běžnému odvodu výdělků. Google tehdy reagoval okamžitým vymazáním hry, načež odstartovaly monstrózní soudní pře, do kterých je z podobných důvodů zatažen i Apple.

Vyhrocený spor trvá již několik měsíců a v jeho průběhu už padlo několik žalob a nařčení. Známému hernímu vydavateli vadí, že Google a Apple požadují příliš vysoký podíl (30 %) na tržbách v aplikacích. V rámci vzdoru byla do Obchodu Play uvedena hra Fortnite s vlastním systémem pro platby, který obchází transakční kanály i pravidla této databáze.

Následný kolotoč hádek nedávno doplnila poměrně překvapivá informace, že Google údajně hodlal celé Epic Games koupit. To se nestalo a spory pokračují. V tuto chvíli tím, že Google podal žalobu kvůli krokům z minulého léta. V rámci veřejného oznámení také zmínil, že hráči, kteří stále mají Fortnite nainstalovaný z posledního období výskytu na Obchodu Play, pravděpodobně využívají inkriminovaný mikrotransakční systém.

Které straně v tomto sporu fandíte?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)