Řešení tahanic o Fortnite? Google chtěl koupit Epic Games

Google Epic Games Fortnite nákup

Člověka by skoro napadlo, že Google tímto způsobem může nebo snad hodlá vyřešit každý problém, který se před ním naskytne. O čem je řeč? O praxi, kdy se trable řeší penězi a velkými nákupy. A když to nestačí, tak ještě většími balíky peněz. Před pár hodinami vyplavaly na povrch informace, že kvůli přetrvávajícím soudním sporům mezi firmami Google a Epic Games hodlal americký technologický gigant obří herní studio koupit. Mimo jiné proto, aby zastavil právě probíhající tahanice.

Fortnite měsíční předplatné

Se zprávou přišel server The Verge, který se odkazuje na interní soudní dokumenty. Pokud si nevzpomenete na počátek velkých rozbrojů, tak studio Epic Games začalo ve své extra populární hře Fortnite používat vlastní systém pro provádění mikrotransakcí. Takový, který obcházel pravidla Obchodu Play jako vyjádření odmítavého postoje k odkrajování třicetiprocentního podílu. Ještě než Google oblíbenou hru z oficiální databáze vyhodil (instalovat se stále dá, ale z alternativních zdrojů), měl už prý dříve plány na její odkoupení. Se soudním sporem pak měl údajně tyto touhy zesílit.

Americký gigant by takovým obchodem nejen umlčel protistranu (totiž sám sebe) a ukončil soudní při, ale ještě by navrácením hry do Obchodu Play nepřicházel o obrovské peníze. V mezičase ještě zástupci Google nelibě nesli plány spřádané mezi Epic Games a OnePlus, kdy se v telefonech této značky měly hry objevit předinstalované. K tomu nakonec nedošlo. Jak se zdá, plány Googlu už v tuto chvíli nejsou aktuální a soud bude dál pokračovat.

Jak se díváte na zmíněné pravidlo o odvádění 30 % zisků?

Zdroj: pharena

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (3)