Do balíku Google Workspace míří skvělé funkce nazvané Duet AI

Google Workspace Duet AI funkce novinky Labs testování

V rámci konference Google I/O představil americký gigant mimo jiné několik velmi zajímavých novinek, které se týkají další implementace umělé inteligence alias AI do jeho nástrojů a služeb. Výjimkou není ani kancelářský balík Workspace, ve kterém začíná v rámci experimentálních prvků Labs fungovat směska funkcí s názvem Duet AI. Nové pomůcky poslouží při psaní textů, vizualizaci či uspořádání obsahu, organizaci práce nebo obohacení schůzek s dalšími uživateli. Pojďme si projít, jak novinky popisuje přímo Google…

A new era for AI and Google Workspace

A new era for AI and Google Workspace

Tvorba textů

“Duet AI už pracuje v zákulisí a pomáhá vám při psaní – ať už jde o vylepšování stávající práce, nebo o pomoc při začátcích v Gmailu i Dokumentech. Nyní tuto zkušenost přinášíme i do mobilního Gmailu – představte si, že jste na telefonu a máte možnost navrhovat kompletní odpovědi pomocí několika slov jako výzvy. Po našem prvním spuštění mobilní verze bude následovat rychlá kontextová pomoc – umožní vám vytvářet profesionální odpovědi, které automaticky doplní jména a další důležité informace.”

Generování obrázků do Prezentací

“Můžete snadno vytvářet obrázky pomocí několika slov – skutečná síla těchto obrazových modelů spočívá v tom, že dokáží vizualizovat něco, co nikdy neexistovalo. Možná jste marketér, který se svou kreativní agenturou provádí počáteční brainstorming konceptu odlehčené kampaně, která má přimět Pařížany k cestě na safari, a chcete v rané fázi procesu poskytnout jasné vizuální vstupy, abyste předešli pozdější zbytečné práci. Nyní můžete vytvořit originální vizuál, který vyjadřuje vaši jedinečnou uměleckou vizi, a to vše na základě jednoduché výzvy.”

Slides blog

Generování šablon a přehledů v Tabulkách

“Duet AI je tu, aby vám pomohla analyzovat data v Tabulkách a jednat na jejich základě rychleji než kdykoli předtím díky automatické klasifikaci dat a vytváření vlastních plánů. Klasifikační nástroje rozumí kontextu dat v buňce a mohou jim přiřadit štítek, což pomáhá eliminovat zátěž spojenou s ručním zadáváním dat. Ať už jste tým vývojářů produktů, který analyzuje sentiment uživatelské zpětné vazby, nebo personalista, který shrnuje vstupní údaje z pohovorů, ušetříte tím čas a práci při vytváření přehledné a vizuálně poutavé analýzy.

Naše nová funkce “Pomoz mi s organizací” v aplikaci Tabulky automaticky vytváří vlastní plány pro úkoly, projekty nebo jakoukoli činnost, kterou chcete sledovat nebo spravovat – stačí popsat, čeho se snažíte dosáhnout. Ať už jste tým plánující každoroční obchodní konferenci, nebo manažer koordinující výjezdní zasedání týmu, Duet AI vám pomůže vytvářet organizované plány pomocí nástrojů, které vám umožní začít pracovat.”

Sheets blog

Generování pozadí do Google Meet

“Do aplikace Meet jsme zavedli možnost generovat jedinečné pozadí pro videohovory. To pomáhá uživatelům vyjádřit se a prohloubit spojení během videohovorů a zároveň chránit soukromí svého okolí. Představte si obchodního ředitele, který zahájí hovor s potenciálním zákazníkem a použije vlastní pozadí odrážející odvětví nebo trh zákazníka. Je to jemný, osobní dotek, který ukazuje, že vám záleží na lidech. A tento vizuál můžete změnit na několik kliknutí.”

Asistované psaní v Dokumentech

“Naše nové vylepšené neuronové modely pro gramatiku pomohly lidem vytvářet profesionální texty – nejen v angličtině, ale také ve španělštině, francouzštině, japonštině a dalších jazycích. Nyní přinášíme ještě výkonnější možnosti, které lidem pomohou s korekturami, tónem a stylem psaní. Uvidíte nový panel s návrhy na korektury, který nabízí návrhy, jak psát stručně, vyhnout se opakování a využít formálnější nebo aktivnější hlas. Navíc vám dává plnou kontrolu nad tím, kdy se vám návrhy na korektury zobrazí a jak se podle nich zachováte.”

Docs blog

Jak bylo zmíněno, přístup k těmto experimentálním AI novinkám mají uživatelé Workspace, kteří jsou součástí testovacího projektu Labs. Ten je v tuto chvíli v ČR nedostupný, nicméně se pravděpodobně můžeme těšit na to, že až funkce vyzkouší a obrousí anglicky mluvící uživatelé, začnou fungovat i u nás a v češtině.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik času trávíte v Google Workspace?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)