Jak se ta písnička jmenuje? Google ji pozná, i když ji jen zabroukáte.

google vyhledani skladba

Schopnosti umělé inteligence Googlu nás den ode dne nepřestávají překvapovat. Rozpoznat hrající skladbu umí naše telefony už dlouho. Google vyhledávání v našich telefonech nově rozezná skladbu jen z toho, když si ji zapískáte nebo zabroukáte. Jak to funguje?

Každý asi někdy zažil ten pocit, kdy vám v hlavě hraje melodie, ale nemůžete si vzpomenout na název dané skladby. Právě tyto situace se teď naučil geniálně jednoduše řešit Google. Nadále totiž nebude potřeba aby skladba právě hrála ve vašem okolí, ale bude mu stačit, když mu ji do telefonu zabroukáte nebo dokonce jen zapískáte. Jak kouzelně jednoduše to má fungovat můžete vidět na přiloženém videu. Nedávno Google také ukázal aplikaci, která dokáže rozpoznat a upozornit na plačící dítě, houkající sirény, štěkajícího psa a další důležité zvuky. Možnosti strojového učení a AI nám tak v budoucnu budou nejspíš pomáhat čím dál častěji.

Hum to Search- Now in the Google app

Hum to Search- Now in the Google app

Google Asistent běží na telefonech v ČR zatím pořád jen v angličtině, takže příkazy musíte říct anglicky:

  1. Spusťte Google Asistenta.
  2. Zeptejte se “What is this song?”.
  3. Zkuste skladbu zabroukat nebo zapískat.
  4. Pokud se vám to podařilo dostatečně dobře, tak Google ukáže skladbu.

Google funkci teprve začíná spouštět, takže si budeme muset počkat na to, jak bobře bude v reálu fungovat. Postupně by měla tato vychytávka fungovat i za použití běžného vyhledávacího pole s hlasovým zadáváním, takže nebude třeba spouštět pokaždé Google Asistenta.

Jak často vyhledáváte písničky na telefonu?

Zdroj: Google blog

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)