TOPlist

Google odkládá vydání Gemini! Konkurent ChatGPT přijde v roce 2024

Gemini Google
  • Gemini by měl být největším konkurentem pro GPT 4
  • Oznámen byl již v září na konferenci I/O 2023
  • Měl by být schopnější než ostatní AI modely a propojit služby

Google na konferenci I/O 2023 oznámil nový generativní model umělé inteligence. Společnost měla tyto novinky oficiálně představit už příští týden, avšak nenápadně bylo zveřejnění odloženo až na začátek ledna a debutu se tak dočkáme až v roce 2024. Gemini má být nejsložitější generativní model AI, bude sofistikovanější a schopnější než aplikace, které jsou aktuálně na trhu. Zvládne zpracovávat text, různé typy dat, porozumět textu a stejně tak generovat mediální obsah.

Tajné odhalení se posouvá Gemini na další rok

Představení multimodálního modelu mělo přijít už příští týden v New Yorku, Washingtonu a Kalifornii, bohužel však vydání bylo v tichosti posunuto až na nový rok. Prý ještě není hotový, není schopný spolehlivě zvládat některé dotazy a pokyny, kromě toho má problém s ostatními jazyky. Očekává se, že spojí produkty společnosti jako je Bard, Assistant nebo vyhledávač, a díky tomu by mohl významně ulehčit práci uživatelům. Měl by údajně konkurovat i těm nejznámějším modelům, jelikož využívá mnohem více výpočetního výkonu. Analytici tvrdí, že by mohl ChatGPT dokonce i překonat.

Vyzkoušíte tento nový AI model?

Zdroj: Business Insider, 9to5Google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)