Google Translate 2.0: Konverzujte ve dvou jazycích pomocí telefonu

obchod google play

Google vydal v noci na dnešek novou verzi svého jazykového překladače. Nejzajímavější novinkou je režim konverzace, který umí nahrávat rozhovor dvou mluvčích a na displeji zobrazuje jeho překlad formou konverzace. Bohužel pro začátek je tato funkce zatím dostupná jen pro překlady mezi anglickým a španělským jazykem a ještě není zcela dotažená do konce.

Režim konverzace v angličtině a španělštině

Režim konverzace v angličtině a španělštině

Google tuto novinku popisuje následovně: “V režimu konverzace stačí stisknout mikrofon a začít mluvit ve vašem jazyce. Google Translate přeloží vaše slova a přečte překlad nahlas. Druhá strana pak může reagovat ve svém jazyce a vy si můžete poslechnout překlad její odpovědi. Protože tato technologie je ještě v alfa verzi, mohou faktory, jako regionální přízvuk, šum na pozadí, nebo rychlá mluva, znesnadňovat rozpoznání toho co říkáte. I přes tyto nedostatky jsme nadšeni budoucností této technologie, která umožní spojovat lidi hovořící různými jazyky.”

Režim konverzace v praxi můžete zhlédnout na následujícím videu.

Conversation mode in Google Translate

Conversation mode in Google Translate

V ostatních jazycích vám možná usnadní život možnost zadat slova nebo fráze k překladu hlasem, díky čemuž se již nemusíte zabývat jejich psaním na klávesnici/displeji.

Užitečný je také překládání přijatých SMS zpráv, kde stačí zvolit požadovanou textovou zprávu a cílový jazyk. Aplikace sama rozpozná v jakém jazyce je zpráva napsána a zobrazí její překlad. Po doinstalaci balíčku eSpeak for Android se funkce programu obohatí o možnost nechat si přečíst přeloženou verzi syntetickým hlasem.

Vylepšení se dočkalo samotné rozhraní aplikace s rozbalovacími menu pro výběr jazyků a polem pro zadávání textu. Designově čistší by měly být také ikony a prostředí programu jako celek.

Vyleštěné rozhraní aplikace

Vyleštěné rozhraní aplikace

Google Translate si poradí s 53 jazyky, mezi kterými nechybí čeština a slovenština. Pro patnáct jazyků pak zvládá zadávání hlasem.

Uživatelé s Androidem 2.2 pravděpodobně ocení možnost přesunutí aplikace z paměti telefonu na SD kartu.

Aktualizovaná verze Google Translate je dostupná pro telefony s Androidem 2.1 a vyšším v Android Marketu, nebo si ji můžete stáhnout z odkazů uvedených níže.

Informace o aplikaci Google Translate

Testovaná verze: 2.0.0 z 12. ledna 2011
Licence: freeware
Stránka programu: http://translate.google.com/
Stránka AndroLib: http://www.androlib.com/android.application.com-google-android-apps-translate-pnBm.aspx
Stránka AppBrain: http://www.appbrain.com/app/google-translate/com.google.android.apps.translate
Počet stažení dle AppBrain: více než 250 000
Hodnocení dle AppBrain: 4,52/5
Velikost aplikace v telefonu: 2,71 MB
QR kód:

QR kód aplikace Google Translate

QR kód aplikace Google Translate

Zdroje: Android Phone Fans, Droid Life a Google Mobile Blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)