TOPlist

Google Tensor G4 výkonem zklame! Bude to někomu vadit?

Google Tensor 4
  • Telefony Google Pixel nabízí celou řadu výhod, kromě skvělé podpory rovněž výborný fotoaparát
  • Procesory Tensor fungují bez problémů, maximálním výkonem se ale konkurenci nepřibližují
  • Google Tensor G4 nebude optikou výkonu revoluční, v testu Geekbench 5 moc neuspěl

Chystaná řada Pixel 9 má velikou šanci zaujmout zákazníky, těšíme se na atraktivní design, který už několik týdnů není tajemstvím. Skvělá podpora ze strany výrobce zůstane zachována a kdo ví, třeba Google podporu ještě o nějaký ten rok prodlouží, ačkoliv už to moc smysl nedává.

Telefony mají být poháněny procesorem Google Tensor G4, první výsledky benchmarků ale moc nadšení nevzbudily. Ačkoliv telefony od společnosti Google nikdy nebyly o absolutním surovém výkonu, výraznější posun vpřed by nemusel být špatný. Nižší výkon ale jsem ochotný odpustit, Google si pohlídá, aby vše fungovalo.

google tokay

V testu Geekbench 5 dosáhlo zařízení s kódovým názvem Tokay na 1082 respektive 3121 bodů. Předpokládám, že většina z vás nenosí v hlavě výsledky jednotlivých procesorů, tím spíše když zde máme dvě odlišné verze aplikace Geekbench, přičemž každá z nich měří výkon jinak.

Pokud spustím Geekbench 5 ve svém současném Xiaomi 13 Ultra s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, dosáhnu na skóre 1482 respektive 5004 bodů. Pro lepší porovnání jsem nakonec nainstaloval starší verzi aplikace Geekbench 5, která více odpovídá verzi na uniknutém obrázku.

Xiaomi 13 Ultra dosáhlo na 1502 respektive 5041 bodů. Přitom se pořád bavíme o telefonu se starší verzí Snapdragonu, zatímco na trhu už máme první telefony s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, jehož výkon je ještě o kus dál. Pokud Google představí své telefony opět na přelomu září a října, budeme už hodně blízko k představení Snapdragonu 8 Gen 4 a své bude chtít říct Mediatek Dimensity 9400.

Meet Google Pixel 8 and Pixel 8 Pro

Meet Google Pixel 8 and Pixel 8 Pro

Ale položme si otázku – chybí současným telefonům od společnosti Google výkon? Za mě zkrátka ne, telefony jsou velmi dobře odladěné, poradí si s natáčením 4K videa se 60 snímky za vteřinu. Předpokládám, že ani oblast AI nebude pro nový procesor problémem. Bylo by velikým překvapením, kdyby Google nenaplnil své novinky až po okraj AI funkcemi.

Jak často člověk využije maximální výkon svého telefonu? Pokud si tedy odmyslíme aplikace jako zmíněný Geekbench nebo například Antutu Benchmark. Moc často ne, ostatně slabost mám například pro procesor Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2. To rozhodně není novinka ani vlajková loď, šlape ale skvěle a navíc má velmi pěknou spotřebu energie.

Ačkoliv tedy Google Tensor G4 svým surovým výkonem zklame, při běžném používání to nijak nezaznamenáte. Naopak předpokládám, že uživatelský zážitek bude při používání modelů Google Pixel 9 a Pixel 9 Pro na skvělé úrovni. Na obě novinky si ale budeme muset ještě mnoho měsíců počkat, během kterých může výrobce na optimalizaci ještě zapracovat.

Jste zvědaví na Google Tensor G4?

Zdroj: phonearena

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)