TOPlist

Další oblíbená Google aplikace končí! Důvod vás ale nepřekvapí…

google stack konec podpory
  • Google ukončuje podporu aplikace oblíbené aplikace Stack
  • Sloužila pro skenování dokumentů, většinu z funkcí však dostal i Disk Google
  • Data si můžete exportovat právě na Disk, podpora končí 23. září

Aplikace Stack, vyvinutá v rámci Google Area 120, koncem tohoto roku skončí. Stack, který byl na Google Play dostupný jako „Stack: PDF Scanner by Google Area 120“, sloužil uživatelům ke snadnému skenování a organizaci dokumentů a účtenek. Google se rozhodl ukončit jeho podporu k 23. září. Důvod však není příliš překvapivý.

Area 120 byla jedna z amerických divizí, která měla za úkol vytvářet nové a inovativní aplikace. Podílela se například na vývoji některých funkcí Gmailu či AdSense a měla na starost právě i Stack. V současnosti už bohužel neexistuje a se Stack stal trochu nechtěným dítětem. Většinu z jeho funkcí navíc obsahuje aplikace Disk Google. V listopadu se u něj objevila aktualizace, která přináší uživatelům přepracované prostředí s vlastním hledáčkem a zjednodušeným ovládáním. Nový režim „Automatické snímání“ umožňuje automatické pořizování snímků, když je dokument správně zarovnán.

Nativní aplikace pro skenování tak už není potřeba a Google se rozhodl (jako obvykle) ukončit její podporu. Google nabízí uživatelům Stacku možnost exportovat všechny dokumenty na Disk Google pomocí nástroje „Exportovat všechny dokumenty na Disk“ v nabídce Účet > Nastavení. Tento proces přesune všechny uložené dokumenty do složky „Stack“.

Disk Google
Disk Google

Používali jste aplikaci Stack od Googlu?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)