Google a Samsung se dohodli, že budou míň “zabíjet” aplikace

Google Samsung Android 14 ukončování aplikací na pozadí aplikace

Společnost Google rozhodla, že by se měl snížit počet aplikací, které jsou na základě různých podmínek automaticky ukončovány, když běží v systému Android na pozadí. A pro pilotní demonstraci toho, jak by to mohlo nově fungovat, si přibrala hned toho nejvýznamnějšího partnera – společnost Samsung. Očekává se, že majitelé Galaxy zařízení pocítí nové nastavení v systému Android 14 v rámci nadstavby One UI 6.0. První uživatelé se tak dočkají ke konci léta, další pak před koncem roku.

“Jeden z problémů, který jsme od komunity slyšeli, se týká omezení služeb na popředí a práce na pozadí, která ztěžují vytváření aplikací fungujících na různých modelech zařízení,” informuje Google na blogu pro vývojáře s tím, že od Androidu 14 bude rozhraní API pro práci na pozadí ve všech zařízeních implementováno konzistentně. V současné době výrobci telefonů se systémem Android, včetně Samsungu, často agresivně “zabíjejí” aplikace na pozadí, aby optimalizovali výkon systému a prodloužili výdrž baterie.

Výrobci chytrých mobilů tedy mohou vypnutím aplikací na pozadí ušetřit energii baterie a prodloužit její životnost, má to však i své stinné stránky. Například pokud je na pozadí spuštěna aplikace, která poskytuje nějakou službu, například synchronizaci kontaktů nebo stahování nových e-mailů, pak její ukončení tuto službu zastaví.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se v tomto ohledu chová váš mobil?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)