Google konečně představil Wear OS 3. Na tohle jsme všichni čekali

Google představil Wear OS 3

Na včerejší konferenci Google kromě nového Androidu a dalších zajímavých novinek oficiálně představil také Wear OS 3. Jde o dlouho očekávané oživení tohoto systému, po kterém volal nejeden uživatel. Novinek je přitom spousta a vypadá to, že se máme opravdu na co těšit. Pro Google jde o vůbec největší šanci, jak se opět dostat mezi konkurenceschopné systémy na poli wearables.

Google představil Wear OS 3

Tato aktualizace přichází dlouhých pět let poté, co americký gigant oznámil Android Wear 2.0 jako dosud největší aktualizaci pro tuto platformu. A právě toto prohlášení bylo dnes opakováno. Díky nové spolupráci se Samsungem si Google bere to nejlepší ze systému Tizen. Wear OS 3 má být na nejnovějších čipstech až o 30 % rychlejší, nabídne delší výdrž baterie a lepší nástroje pro vývojáře.

The new Wear OS is Google and Samsung’s baby

The new Wear OS is Google and Samsung’s baby

Zůstává také možnost přizpůsobení vzhledu pro jednotlivé firmy, což je jistě vítané. K dispozici je také přepracované navigační centrum, které nabízí nová gesta či zkratky na hardwarových tlačítcích hodinek. Pro všechny vývojáře jsou navíc k dispozici nové dlaždice. Přepracování se dočkal také Google Asistent a Mapy, v létě by měla být dostupná i služba YouTube Music s možostí offline poslechu. Nová aktualizace má být k dispozici ještě tento rok, ovšem na konkrétní datum si ještě budeme muset počkat.

Jak se těšíte na Wear OS 3?

Zdroj: Google I/O

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)