Zařízení řady Google Play Edition dostávají Android 5.1

gpe_ico

Zcela dle předpokladů a zavedených tradic dostávají jako první novou verzi systému Android telefony a tablety řady Nexus. Po nich pak následují zařízení Google Play Edition – tedy produkty známých výrobců, na kterých je nainstalován čistý Android. V případě Androidu 5.1 jsou již k dispozici aktualizace pro Nexus 6, Nexus 5, Nexus 10 a Nexus 7 (2013). Včera začala zahraniční média přinášet informace o tom, že se zatím posledního Androidu dočkali i uživatelé telefonů Sony Xperia Z Ultra, HTC One M7 a HTC One M8 v edici Google Play.

Za tchajwanského výrobce potvrdil schválení aktualizace viceprezident produktového managementu Mo Versi, který mimo jiné potvrdil, že letošní vlajková loď HTC One M9 dostane Android 5.1. Dalším, kdo dostává Android 5.1, je LG G Pad 8.3 GPE, již dříve byla oznámena aktualizace pro Moto G GPE.

Sony Xperia Z Ultra Google Play Edition Sony Xperia Z Ultra Google Play Edition

V případě Sony Xperia Z Ultra Google Play Edition má nový systém číslo sestavení LMY47D a velikost instalačního balíčku je 212 MB. Přináší opravy chyb a vylepšení, podporu Voice HD a zvýšené bezpečnostní funkce (i když je zařízení resetováno do továrního nastavení, uživatel se musí přihlásit pod původním účtem Google). Mezi další novinky patří snadnější správa spárovaných Bluetooth zařízení a bezdrátových sítí přímo z Rychlého nastavení.

HTC One M8 Google Play Edition HTC One M8 Google Play Edition

Aktualizace jsou šířeny formou OTA („Over The Air“ neboli „vzduchem“) po etapách a uživatelům by se měly nabídnout v následujících několika dnech.

Máte telefon nebo tablet řady Google Play Edition a obdrželi jste aktualizaci na Android 5.1? Pak se podělte o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem! Dle mnoha majitelů Nexusů přináší tento update významné zlepšení odezvy a rychlosti systému – viz článek Není to placebo! Nexus 6 je s Androidem 5.1 citelně rychlejší. Chcete-li prozkoumat všechny možnosti nového systému, určitě byste neměli minout našich 10 nových tipů a triků pro Android 5.1!

Zdroje: The Android Soul, CNET, Android Authority, Xperia Blog, Android Central, Android Geeks, Android Guys, Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)