Nečekané odhalení: Kolik stojí výroba hodinek Pixel Watch? Máme čísla

Google Pixel watch cena

Před nějakým časem jsme pro vás recenzovali hodinky Pixel Watch a asi tušíte, že to nedopadlo tak dobře, jak bychom si všichni přáli. Kritika padla také na cenu. Nyní společnost Counterpoint Research odhalila, kolik stojí výroba jednoho kusu hodinek.

Čistě za materiály zaplatí Google u jednoho kusu asi 123 dolarů, což je asi 2 700 korun. Do této ceny samozřejmě není započítán vývoj ani náklady na marketing, které nám samozřejmě americká společnost nikdy nesdělí. Nejvíce vydělá na Googlu Samsung a Kingston. Za čipset, paměti a koprocesor si tito dva výrobci účtují dohromady asi 37 dolarů, což je asi 820 korun.

google pixel watch hodinky

Dalším významným nákladem je OLED panel, který vychází asi na 18 dolarů, tedy asi 400 korun. V grafu si můžete prohlédnout v procentech ceny dalších položek jako Wi-Fi a Bluetooth moduly, eSIM či NFC. Ve výsledku je pak Google prodává v Německu za přibližně 8 900 korun. Rozdíl tedy činí nějakých 6 200 korun.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přemýšleli jste nad koupí hodinek od Googlu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)