Telefon Google Pixel překonal Nexus 6P v prodejích za první týden

telefon-google-pixel-prekonal-nexus-6p_ico

Dle společnosti Appboy se telefony Google Pixel a Google Pixel XL během prvního týdne prodávaly lépe než Nexus 6P. Zatímco standardnímu modelu Pixel se podařilo dosáhnout 0,016% zastoupení na trhu smartphonů, větší Pixel XL je na tom s 0,020 % ještě lépe. Proti tomu rok starému Nexusu 6P trvalo více než dva týdny, než se dostal na stejné hodnoty. Výsledky vycházejí z analýzy více než 100 milionů aplikací v období mezi 20. a 27. říjnem, čili je lze považovat za kvalifikovaný odhad. Můžeme tedy konstatovat, že přinejmenším v tomto směru Google Pixel překonal Nexus 6P.

Dle společnosti Appboy Google Pixel překonal Nexus 6P v prodejích za první týden Dle společnosti Appboy Google Pixel překonal Nexus 6P v prodejích za první týden

Tempo růstu prodejů Pixelu po prvním týdnu bylo ve srovnání s prvním dnem 274 %, v případě Pixelu XL pak 158 %. Ačkoli výsledky novinek od Googlu vypadají optimisticky, ve srovnání se výsledky Samsungů Galaxy S6 a S7 jsou nepřehlédnutelně nižší. V tempu růstu jsou však na tom Pixely lépe. Je ale nutné brát v úvahu, že zatímco Samsungy obvykle zahajují prodeje po celém světě, dostupnost Pixelů je regionálně omezená, což je v tomto směru brzdí v rozletu.

Proč Google Pixel překonal Nexus 6P?

Na rozdíl od svých dřívější řady Nexus investoval Google do marketingu Pixelů při jejich uvedení na trh značné prostředky. Zatím to vypadá, že se to vyplatilo. Google může být s počátečními prodeji velmi spokojený. Kolem jeho “Google telefonů” je určitě větší rozruch než byl kolem kteréhokoli Nexusu. Začít vydávat zařízení pod vlastní vlajkou nakonec asi nebyl tak špatný nápad. Současně s tím se ale ukazuje, jak důležitou roli hraje v tomto odvětví reklama. Svůj podíl mají jistě i převážně pozitivní recenze a ohlasy těchto zařízení – ostatně naše redakce již Google Pixel testovala a recenzi jste si mohli přečíst již minulý týden.

Co říkáte na skutečnost, že Google Pixel překonal Nexus 6P? Je to zasloužené vítězství?

Zdroje: androidauthority.com, 9to5google.com, phandroid.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)