TOPlist

Telefony Google Pixel se zlepší v oblasti, které už nyní dominují. Na co se můžeme těšit?

Google Pixel vibrace ilustrace
  • Android 15 Beta 2 už je venku a objevují se zprávy o novinkách
  • Telefony Google Pixel se dočkají skvělé funkce, která zlepší jejich vibrace
  • Intenzita vibrací se automaticky přizpůsobí v závislosti na okolních jevech

Google vydal druhou veřejnou beta verzi Androidu 15, která přináší další zajímavé novinky. Operační systém, jenž oficiálně dorazí na podzim letošního roku, přinese skvělou funkci určenou telefonům Google Pixel, díky nimž budou ještě lepší v jednom aspektu, kterému už nyní dominují. Řeč je o vibracích.

Smartphony Google Pixel se před nedávnem oficiálně vydaly na český trh. K tomuto velkému kroku se kalifornský softwarový kolos uchýlil současně s premiérou nového modelu střední třídy Pixel 8a, jemuž jsme se již stihli detailněji podívat na zoubek v naší recenzi.

Google Pixel 8a modrý

Na Pixelu 8a jsme si i tentokrát pochvalovali skvělou haptickou odezvu. Pixely jsou obecně vybaveny skvělým vibračním motorkem, který v kombinaci s parádní softwarovou podporou pozvnáší celkový zážitek z používání telefonu na vyšší úroveň.

V rámci Androidu 15 se dočkáme užitečné vychytávky související právě s vibracemi. Určitě se vám už někdy stalo, že jste skrz okolní hluk neslyšeli svůj telefon vibrovat, což zapříčinilo přehlédnutí příchozího hovoru nebo jiného důležitého oznámení.

Google se s tímto problémem vypořádá velice elegantně. Pixely v Androidu 15 dostanou funkci „Adaptivní vibrace“, díky níž se bude intenzita vibrací automaticky přizpůsobovat ruchu z okolí. Telefon k tomu má využívat mikrofon a další senzory, přičemž o své soukromí se rozhodně nemusíte bát, jelikož žádné zvuky nejsou nahrávány.

Intenzita vibrací při automatickém nastavení se přitom neodvíjí jen podle hluku. Pixely budou dokonce schopny poznat, na jakém povrchu jsou umístěny (například zda jde o měkkou látku gauče, nebo tvrdý stůl v pracovně) a tomu se přizpůsobit.

Používáte telefon Google Pixel? Pokud ano, jak jste s ním spokojeni?

Zdroj: 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)