Google Pixel 5: co by měl Google udělat, aby napravil zkaženou reputaci?

google pixel 5 spekulace

Přesto, že Pixel 4 není úplným propadákem má od úspěchu svého rok starého bratříčka – Pixelu 3 daleko. Telefon je ze všech stran celkem nemilosrdně kritizován a jde pravděpodobně o jednu z nejvíce kritizovaných vlajkových lodí roku 2019. Má to samozřejmě své důvody, přičemž z těch hlavních můžeme zmínit nízkou výdrž baterie či absence ultraširokoúhlého objektivu. Co by měl Google udělat, aby nedopadl nadcházející model stejně? Objevují se první spekulace ohledně nové vlajkové lodi – Pixel 5.

Větší kapacita baterie

Jedním z největších trendů uplynulého roku bylo jistě směřování k větším telefonům, což také umožňovalo vecpat do nich větší baterie. Google však tento trend naprosto ignoroval a tvrdě za to zaplatil. Zejména menší Pixel 4 má totiž až tragickou výdrž baterie a pokud ho využíváte k náročnějším úkonům, nevydrží ani celý den. Níže se tak můžete podívat na kapacitu baterie u Pixelů 4 a navýšení, které by se mohlo týkat Pixelu 5.

  • Pixel 4: 2800 mAh
  • Pixel 5: 3080 mAh ( + 10 %)
  • Pixel 4 XL: 3700 mAh
  • Pixel 5 XL: 4030 mAh ( + 10 %)

Přidání ultraširokoúhlého objektivu

Google je jednou z těch společností, která si nestojí za svým slovem. Pamatujete si na to, když se v reklamě na nový Pixel v roce 2016 Google Applu smál za odstranění 3,5mm jacku? Pixel 2, který vyšel o rok později jím také nedisponoval a americký gigant reklamu, v níž Apple hanil smazal. V roce 2017 se Google jablečné společnosti opět vysmál a to kvůli tomu, že dle jeho názoru není v telefonu potřeba sekundární kamera. A vy moc dobře víte, co se stalo před dvěma měsíci. Google představil Pixel 4.. s duálním fotoaparátem! Na jeho představení Google tvrdil, že je ultraširokoúhlý fotoaparát k ničemu. Víte co to znamená? Něco nám říká, že bude Pixel 5 s téměř stoprocentní jistotou disponovat právě tímto objektivem.

Žádné zbytečné radary

Google pracoval na svém Soli radaru několik let. Tento rok jsme mohli tuto pokročilou technologii poprvé vidět v telefonu. Jak se ukázalo, jedná se o naprostý nesmysl, který dopadl stejně jako většina podobných nápadů v minulosti. Technologie Motion Sense, která měla změnit způsob používání telefonů nefunguje tak, jak by měla a na některá gesta vůbec nezareaguje. Jak řekli naši zahraniční kolegové: “What a waste of space!”. Pixel 4 má totiž celkem velký horní rámeček právě z toho důvodu, aby se tam tato technologie vměstnala. Většina vlajkových lodí disponuje pouze minimálními rámečky, což by si měl Google uvědomit a buď radar zmenšit, nebo si prostě přiznat, že se to příliš nepovedlo a do nového telefonu ho už vůbec nedávat.

Nový procesor a 5G sítě

Výkon se novým Pixelům upřít nedá. Sice nejsou tak výkonné, jako Galaxy Note 10 či OnePlus 7T, přesto je osazen Snapdragonem 855 a díky čistému Androidu se jedná o extrémně plynulý telefon. Příští rok, kdy bude v nových vlajkových lodích tikat čipset Snapdragon 865, který podporuje 5G sítě se dá čekat, že bude nový Pixel disponovat právě tímto čipem. Kvůli tomu však telefon pravděpodobně také naroste, jelikož 5G vyžaduje více antén. Pixel 5 i Pixel 5 XL tak budou pravděpodobně o něco větší telefony, než jejich předchůdci.

Cena a datum vydání

Očekáváme, že budou nové Pixely pravděpodobně tradičně představeny ve středu, 14. října 2020, přičemž prodávat se bude o osm dní později, ve čtvrtek 22. října 2020. Dále očekáváme, že se ceny nebudou nijak lišit a tak budou startovat stejně, jako letos.

  • Pixel 5 128 GB: 800 dolarů
  • Pixel 5 256 GB: 900 dolarů
  • Pixel 5 XL 128 GB: 900 dolarů
  • Pixel 5 XL 256 GB: 1 000 dolarů

Myslíte, že se potvrdí spekulace a bude Pixel 5 lepší, než jeho předchůdce?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)