Google Pixel 4a v DxOMark: excelentní fotoaparát sráží absence více objektivů

google pixel 4a dxomark

Google Pixel 4a se konečně objevil v renomované recenzi fotoaparátu na webu DxOMark. V současnosti se jedná o vůbec nejlevnější telefon od Googlu, jehož telefony jsou skvělými fotoaparáty pověstné. Jak to tedy celé dopadlo?

Google Pixel 4a v DxOMark

Hardware fotoaparátu je zcela stejný, jako u loňských Pixelů 4/4 XL. Konkrétně se tedy jedná o 1 / 2,55″ snímač s 1,4 um pixely a světelností f/1,7. K dispozici je také OIS a funkce dual pixel PDAF, což v kombinaci se softwarem od Googlu tvoří jedny z nejlepších fotografií, které můžeme z telefonu dostat. Přesto si Google Pixel 4a vysloužil pouhých 111 bodů, což jej řadí vedle Huawei mate 20 X, který vyšel už v roce 2018.

Google Pixel 4a, outdoor video

Google Pixel 4a, outdoor video

Celkové hodnocení sráží zejména absence ultraširokého senzoru a teleobjektivu. Co se týče hlavního fotoaparátu, zde si Pixel 4a odnesl slušných 122 bodů, pouhých 34 bodů pak v zoomu, což je zcela logické, jelikož je zde pouze digitálně. U videa pak recenzent chválil optickou stabilizaci i vysokou míru detailů a Pixelu 4a udělil 98 bodů. Dále pochválil věci, které jsou na těchto telefonech obecně známé. Mluvíme zejména o barevné věrnosti snímků, rychlém automatickém ostření a nízké míře šumu.

Co říkáte na výsledek?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)