Konec špatným fotkám, s Google Pixel 4 budete vždy krásní

Frequent Faces pro Google Pixel 4 foťák

Frequent Faces je novou funkcí pro foťák telefonu Google Pixel 4. Funkce si pamatuje vaše známé a rodinné příslušníky. Dokáže je rozeznat od ostatních lidí, zjistit, jak se tváří a vybere jen ty nejhezčí fotky. Google Pixel 4 se tak stává opravdovým členem vaší rodiny. Pamatuje si narozeniny. Radí vám na cestě a teď si ještě bude pamatovat vaše tváře a říkat vám, kdy vám to sluší a kdy ne. Jak ale telefon pozná, která fotka je nejhezčí?

Funkce Frequent Faces spolupracuje s další funkcí Top Shot. Díky jejich spolupráci si telefon pamatuje snímky, které často fotíte a soustředí se na ně. Když například vyfotíte svého partnera v davu lidí, telefon by vašeho partnera měl rozeznat a z několika fotek vám doporučit tu, na které vypadá nejlépe. Foťák u Google Pixel 4 by vám tak měl dát jistotu, že na fotografii doporučené touto funkcí bude váš partner (děti, kamarádi nebo jakýkoli jiný objekt vašeho zájmu) vždy středem pozornosti.

Jak to Pixel 4 dělá?

Má se soustředit na to, jestli máte na fotce otevřené oči, jestli jste ostří nebo třeba jestli neděláte legrační obličeje. Funkce tyto informace rozezná až po pořízení fotky, nikoli předem.

Frequent Faces pro Google Pixel 4 vám také dovolí natočit krátké video, když stisknete a podržíte tlačítko pro focení. Video si pak můžete rozložit na snímky a vybrat z nich ten nejlepší. Podobnou věc jsme měli už u funkce Motion Photos. U Top Shot a Frequent Faces se tak spíš bude jednat o nový způsob, jak takovéto snímky pořizovat.

Líbí se vám Frequent Faces?

Zdroje: andrauth, anpolice

Tomáš Smutný
O Autorovi - Tomáš Smutný

Jeho první telefon byl starý Sony Ericsson s černobílým displayem a anténou. Jenže ho dostal v době když ostatní kupovali telefony s barevným displayem. Když… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)