Menu

Google+ Photos brzy končí, o své fotografie ale nepřijdete

Na konferenci Google I/O byla představena nová služba pro správu a synchronizaci vašich fotografií – Google Photos, která byla krátce poté uvedena do provozu. Uživatelům, kteří si na novou službu nezvykli a stále využívají starší řešení, již brzy “odzvoní”, neboť k 1. srpnu dojde k ukončení této aplikace, což má vést k převedení uživatelů na novější aplikaci Google Fotky. Pokud tedy budete stále chtít touto formou spravovat vaše fotografie, nezbude vám nic jiného, než aktualizovat Google+ a stáhnout novou aplikaci Google Photos. O své stávající fotografie uložené na Disku samozřejmě nepřijdete.

Google Photos

google+ photos

Google Photos
Google Photos
Developer: Google LLC
Price: Free

A co vy, už jste si zvykli na novější aplikaci pro správu fotek?

Zdroj: Androidpolice.com.

 

Komentáře

Jakub Hlavizna

21.7.2015 18:15

Zvyknout jsem si zvykl, dokonce se mi “nová” aplikace líbí, bohužel nemá tolik funkcí jako ta stará. Nemůžu upravovat např. tagy u fotek (poloha, čas), měnit řazení fotek v Albumu, nevidím komu jsou foty nasdílené (vidím pouze že jsou sdílené), apod.

Pavel

Pavel

z aplikace
21.7.2015 18:20

Jsem zhulený já nebo autor?
“Uživatelům, kteří si nezvykli byrzy odzvoní…”?
Nemělo by odzvonit těm, kteří si zvykli?

Milli

z aplikace
21.7.2015 20:15

oboje stojí za houby

Marcin58

21.7.2015 21:16

Jsem jediný, kdo to nepoužíval ? :D Já mám stock od Sony a jsem s ní spokojený, dokonce si myslím že je na GP

lojzek

lojzek

21.7.2015 21:18

Hůř to snad ani nešlo vymyslet, předešlá galerie byla daleko přehlednější. Ještě že je tady Zonerama a user friendly rozhraní galerie. Po úpravě fotek v editoru si Fotky Google vymyslí nějaké datum takže rozdělí galerii podle data vytvoření a jakéhosi dalšího které není ani datum úpravy fotek. Možná dobrý pro ty kteří dokážou telefonem fotit 3h v tahu svůj ksicht a online odesílat, ale na zálohu fotek nepoužitelný. Jediné + jsou neomezená data při konverzi rozlišení nastavené Googlem. Na Zoneramu jde bez omezení nahrávat všechny fotky, takže jednoznačně vede.

Keramická hlava

Keramická hlava

21.7.2015 21:50

Už delší dobu používám Zoneramu a Fotky Google (resp Picasu, kterou jaksi zapomněli zaříznout). Galerii ošéfuju v Picase a pak pošlu odkaz na G+ fotky. Tahle nová aplikace a webové rozhraní je ještě větší průšvih než jsem doufal. Ony nešvary už popsal Lojzek. Jestli nevrátí zpátky alespoň základní editační funkce pro galerii, tak jak fungují v Picase (online), už budu tlačit fotky jen na Zoneramu… Těžko tyhle “vylepšení” pochopit.

europoint

europoint

21.7.2015 22:34

Já bych to moc rád využíval – líbí se mi to, ale po tolika zkušenostech, kdy mi Google zabírá neobsazené místo na Drive, Picase a nově na tomto. Nemám tam momentálně – několik měsíců, žádné fotky a Google mi stále tvrdí, že moje fotky Google+ zabírají téměř 100 MB. Tady nejde o prostor, ale o princip – mají v tom bordel – viz. desítky témat na fóru podpory. Koš mám prázdý – vysypaný – vše odstraněno a jejich podpora stále nereaguje adekvátně. Za mně už jen Onedrive a Smugmug.

Skautik

Lukáš Kymla 0

z aplikace
21.7.2015 23:23

QuickPic + zaloha do drive.

Vita

Vita

22.7.2015 7:44

Jestli to opravdu zruší, tak jsem zvědav co nahradí veřejnou galerii. V nových Photos totiž veřejnou galerii udělat nejde. Lze pouze sdílet jednotlivá alba, ale ne vše – což je pro lidi, kteří chtějí vystavit všechny alba docela problém.

deiotaros

deiotaros

22.7.2015 9:03

Jako hlavní galerii používám Zoneramu. Toto jsem měl jako automatickou neomezenou zálohu v nižším rozlišení, pomocí jejich autouploaderu. Vtipné je, že navýšení limitu na 16MPx znamenalo automatický reupload všech dřívějších fotek, ale ve vyšším rozlišeních. Ovšem se zachováním těch původních. Takže mám asi 10000 fotek zdablovaných. (Smazat vše a nahrát znovu nepřichází v úvahu, některé už jinde neexistují). Dobrá práce Google. :)

Ipkisek

z aplikace
22.7.2015 9:50

Taky používám Quickpic a max. spokojenost…

Pcs

Pcs

28.7.2015 8:53

Stará galerie umožňovala určit, které fotky chcete mít v telefonu offline. To byla skvělá funkce. Jdete k někomu na návštěvu, tak si doma na wifi natáhnete fotky z dovolené a nemusíte to zdlouhavě tahat přes data až na návštěvě. Pokud vím, tak tuhle funkci (kromě nahrání na Gdisk a zpřístupnit offline jednu fotku po druhé) nenabízí ani QuickPick ani nové Fotky.

RSS (komentáře k článku)