Menu

Google Photos oficiálně – inteligentní domov pro vaše fotografie a videa

Google na dlouho očekávané konferenci Google I/O oficiálně představil službu Google Photos, která, jak společnost uvádí, představuje domov pro všechny vaše fotografie a videa. V rámci prezentace týkající se Google Photos bylo předváděno několik zajímavých funkcí, jaké budete moct s Google Photos využívat. Aplikace je schopná rozdělit všechna vaše multimédia dle doby pořízení, a to do přehledného timeline rozhraní. Listování mezi fotkami a videi je velmi rychlé a intuitivní. Aplikace navíc podporuje inteligentní vyhledávání, které zvládá lokalizovat konkrétní snímky podle zadání klíčových slov toho, co se na fotografii nachází – to vše bez štítků, takže lze spekulovat nad tím, jak dobře tato vychytávka bude fungovat. Google Photos rovněž umí roztřídit fotky podle toho, zda se na nich nachází lidé, místa, nebo objekty. Pokud “skladujete” opravdu velké množství fotek, funkce třídění a inteligentního vyhledávání by se vám mohla bezesporu hodit.

Google Photos

Co dalšího by vás na Google Photos mohlo zaujmout? U všech fotek a videí vaší galerie lze měnit jejich kontrast, jas a spoustu dalších parametrů. Aplikace také zvládá vytvářet jednoduché koláže, animace, “příběhy” a další. Rozhraní Google Photos je rozděleno na několik ploch, mezi kterými se pohybujete tažením prstu do stran. Co se týče sdílení fotografií, i zde Google využil velmi zajímavá usnadnění. Tak třeba označení více fotografií lze nyní provést velmi jednoduchým způsobem, a to tažením prstu po médiích, která chcete sdílet. Při sdílení vašich galerií s ostatními uživateli Google Photos dojde k vygenerování unikátního linku, který příjemce přenese do vámi sdílené galerie. Všechny fotografie tedy nemusíte vkládat do přílohy emailu. Služba Google Photos umožňuje ukládání neomezeného množství videí a fotografií – to vše zdarma. Během prezentace bylo oznámeno, že k oficiálnímu spuštění služby dojde již dnes.

Zdroj: Google I/O.

 

Komentáře

Spiky

Spiky

29.5.2015 10:05

Co je na tom super, že konečně umí alba… Vyhledávání taky docela funguje (někdy anglicky líp – telefon mám v CZ) A trochu umí i offline – snychro z telefonu do tabletu, když odpojím tablet od sítě tak se v malém rozlišení foto zobrazí. Co je naprd, tak že pokud jsem si na tabletu fotku neprohlížel v online tak po odpojení není v rozumné kvalitě – to mi chybí nejvíc.

TomVal

TomVal 21

29.5.2015 10:05

Ten “neomezený” počet fotek je dobrý marketingový podrvrh. Google jenom přejmenoval vlastnost, kterou měly i “staré” Fotky integrované do aplikace G+. Pokud si totiž chcete fotky ukládat v “původní”_ velikosti, pořád vám budou ukrajovat z vašeho Google Disk úložiště …

Hulik

Hulik

29.5.2015 10:21

Mam s tim mensi problem, na Nexus 5 i na Nexus 7, mam “mista” normalně cesky, ale u “veci” mam popisky na skupinach arabsky ????

elka_cz

elka_cz

29.5.2015 10:34

Mě se to líbí. Jediná věc, co mi vadí, že věci, jako “Vytvořit koláž, animaci, film” můžu dělat jen z fotek a už ne ze složek v zařízení.

Skautik

Lukáš Kymla 0

z aplikace
29.5.2015 11:03

Tak popis me nepřesvědčil abych opustil QuickPic. Pockame na apk…

kosi

kosi

29.5.2015 11:13

Neomezrný prostor podvrh není, bylo řečeno, že fotky musí být do velikosti max 16mpx a to platí, když nahraju futku, která má 15,9 Mpx, tak se nezmenší. Problèm mám s tím, že když nahraju fotku, která má 22Mpx, tak se zmenší na 2,8Mpx. Nechápu proč se nezmenší jenom na těch 16Mpx, je to pro mě velký problém a dnes mě čeká převod několika tisíc fotek do velikosti 15,9 Mpx. Jinak by mohla přibýt možnost editace Exif dat, nejlépe hromadná.

Libor

Libor

29.5.2015 11:47

Většinu z těch funkcionalit umí Google+ už dlouho, ne? Nebo je to od g+ odděleno? A pokud ano, proč? :-)

rasasak

rasasak

29.5.2015 12:15

LIBOR: v G+ jiz zadna fotogalerie neni, automaticky te to presmeruej na tu novou.

jsou 2 veci co mi vadí…
– webova verze vypada stejne jako apliakce na mobil (na velkem monitoru = plytvani mistem)
– ale daleko horsi mi prijde, ze kdyz si presunu nejake fotky do alba, tak porad strasi v tom hlavnim menu … ze se nepresunou.. jak potom mam proboha vedet ktere fotky jiz mam v albech a ktere ne ? :D

Filip

Filip

29.5.2015 12:23

Znamena to tedy, ze tahle nova aplikace Photos uz neni nijak zavisla na aplikaci Google+? Muzu si tedy v mobilu aplikaci Google+ deaktivovat (nepouzivam ji) a fotky se mi budou dal zalohovat do Photos?

rasasak

rasasak

29.5.2015 12:59

no v telefonu (i na google play) jsou dve nezavisle apliakce … google+ a photos
takze predpokladam ze ano

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

29.5.2015 13:46

Libor: protože Google+ normální člověk nepoužívá a Google si toho začíná být vědom, proto to odděluje?!

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

29.5.2015 13:53

Filip: Ano, konečně nemusíte mít aktivovaný spyware Google+ abyste mohl Fotky používat. A dokonce, a to mě Google mile překvapil, se Vás to při 1. spuštění zeptá, zda chcete synchronizovat email atp. … takže, když vše odtrhnete, je to normální prohlížeč fotek bez bordelu, synchronizace a nutnosti používat další aplikace pro postižené jako třeba ten Google+ nebo být někde registrován.

europoint

europoint

29.5.2015 14:19

Tak tohle se jim moc nepovedlo:
1 – Aplikace v telefonu nahradí automaticky stávající aplikaci Fotky+.
2 – Všechny fotky nahrané prostřednictvím této nové služby se opět nacpou do stávajících Fotky+ a na střičkou Picasu.
3 – Automatické zálohování z telefonu vytváří na Picase podsložky s datumem, takže po vymazání fotek zůstavají na Picase prázdná alba, která zabírají každé – byť prázdné téměř 1 MB – nutno zase mazat manuálně po jednom.
4 – V aplikaci je možnost nastavit velikost nahrávaných fotek na Ve vysoké kvalitě (zdarma) – z 2,5 MB fotky to udělá necelých 500 kB a Původní velikost – do 16 Mpx to má být zdarma, ale i 5 Mpx fotka se započítá do úložiště. Takže můžu nahrát fotku do 16 Mpx zdarma, zachová rozlišení, ale totálně ji to dok—í kompresí.
5 – Fotky jsou uspořádány na časové ose ve sloupci, takže když nahraji několik let staré fotky a žádné nové, k těm starým se musím prorolovat dolů ručně.
6 – Nejde se v přepínání účtů přepnout na Google+ Stránky, takže k jejich fotkám se dá dostat už jen přes web, přes správu stránky – v mobilu to už v aplikaci nijak nejde.

Doufal jsem, že Google příjde s novou, samostatnou a hlavně funkční službou, místo toho zase vymyslel jen nový frontend, ubral funkce a zkomplikoval tím lidem život. Po vyzkoušení nemohu doporučit nic jiného, než ruce pryč od Google Photos a na online fotky už jedině Smugmug a Onedrive.

europoint

europoint

29.5.2015 14:25

7 – No a ještě je tady navíc zpátky oblíbený BUG, kdy po smazání fotek, alb a vyprázdnění koše se neuvolní všechno místo v úložišti, takže opět po té, co jsem vše smazal, se mi uvolnilo jen část úložiště a neexistující fotky zabírají téměř 100 MB.

Mudrlant

29.5.2015 15:12

FAKTUZ: Ty normální člověče, zase se ti podařilo odemknout tu bránu v Bohnicích co? Budeme tam muset dát lepší zámeček. Než so pro tebe naši hoši dojdou, pouštěj si na dobrou noc toto: FAKTUZ: to je smůla co? Když máš Nexus a s tím tvým zařízením nemůžeš ani fotografovat bez toho, abys telefon nejdřív restartoval. To si budeš muset koupit normálnější zařízení .. co takhle Sony? Aha to je pod tvoji úroveň. Hmm tak to máš těžký. Kup si Nokii a nebreč na ramena ostatním. A ještě abys nevyšel z rytmu, tak si pouštěj dokola toto: https://www.youtube.com/watch?v=kKJRPPA6NBQ

jarek

jarek

29.5.2015 16:35

Za mě super. Nevím co tady všichni brečíte, neomezené úložiště 16 Mpix fotek s pěkným rozhraním a konečně použitelným sdílením. Sdílet něco z Google+ bylo skoro nemožné, teď je to raz dva.

Kosi: větší fotka než 16 Mpix se zmenší na 16 Mpix, vyzkoušeno.

kosi

kosi

29.5.2015 17:37

Tak nevím, přes noc jsem tam nahrál 6000 fotek a ráno všechny měly 2,8 Mpx, pouze fotky které měly pod 16 si velikost zachovaly. Potom jsem už neměl čas to řešit, zkusím znovu až se dostanu domů a dám vědět. Třeba to byl nějaký bug, který už je opravený.

europoint

europoint

29.5.2015 18:03

@Jarek: 16 Mpix fotka zkomprimovaná na velikost 1 – 2 MB je dle mého názoru naprosto k ničemu. Mimo jiné, nejde nahrávat RAW soubory. ACD má tarif za 12 dolarů ročně a dá se tam nahrávat neomezeně fotek, včetně RAW – osobně odzkoušeno. Na co mi bude fotka s rozlišením 16 Mpx, když v ní není dost dat ani na fullscreen zobrazení na 24″ monitoru.
Tvrdit, že když je něco zdarma, tak mám být rád, je blbost, i Zonerama je neomezený prostor a navíc bez stupidních kompresí a zcela zdarma. Nehledě na to, že největší výdrb od Googlu je, že když se člověk rozhodne vzít si zpět svoje fotky a vyžádá si archiv dat, tak je sice dostane, ale oproti slibu – originálů, dostane jpeg bez Exif a data z Exif jsou uložena v json pro každý adresář. Dlouho jsem nepátral, ale nenašel jsem žádný snadný způsob, jak hromadně přidělit přibližně 50000 fotkám data z json do exifu zpátky.

RSS (komentáře k článku)