Google Phone aplikace pro volání od teď pro všechny telefony

Google telefon aplikace stazeni

Pokud jste v minulosti zatoužili používat aplikaci Google Telefon, tak bylo nutné sáhnou k stažení a instalaci APK souboru. Google Telefon byl totiž určen téměř exkluzivně jen pro telefony Google Pixel. Nyní je aplikaci Google Telefon možné stáhnout na většinu Android telefonů. Umožňuje to verze, která je zatím na Play Store v beta přístupu. Do testování bety se může přihlásit každý.

Jak si stáhnout aplikaci Google Telefon?

  1. Nejprve je třeba se přihlásit do beta programu. Ze zařízení, kde jste přihlášení se svým Google účtem běžte na tento web.
  2. Na stránce stiskněte modré tlačítko „Become a Tester“. Zařazení mezi testery by mělo proběhnout téměř okamžitě.
  3. Pokud jste úspěšně zařazeni mezi testery, tak si můžete stáhnout aplikaci Google Telefon.
  4. Kdyby postup náhodou nefungoval hned, tak stačí jen par minut počkat, než se zařazení do beta programu plně promítne.
Phone by Google
Phone by Google
Contacts
Contacts

Proč aplikaci Google Telefon stahovat?

Perfektní je například funkce, kdy volá neznámé číslo, ale Google vám rovnou zobrazí název firmy, protože tyto data zná z vyhledavače nebo map. Pokud zrovna Google nezná přesné číslo volajícího, tak vám dá alespoň vědět přibližnou lokaci třeba „Jihomoravský kraj“. Aplikace Google Telefon přinesla tuto funkci před lety jako první. Od té doby se výrazně snížil počet hovorů, které přijímám a nevím předem kdo volá. Výborná je také propojenost s dalšími Google službami. Například příbuzná aplikace Google Kontakty, která je dostupná pro všechny Android telefony již od roku 2017.

Možnost stáhnout si aplikaci Google Telefon, také v budoucnu otevře dveře více uživatelům k vychytávkám jako Google Duplex. Jedná se o funkci, kde Google využívá svoji umělou inteligenci k tomu, aby za vás vyřídila některé hovory a zjistila od volajícího proč volá. Ideální třeba pro hovory, kde máte podezření na další „výhodnou nabídku“ z nějakého call centra. Tato služba budoucnosti je zatím dostupná jen v angličtině, ale Google ji letos začal pomalu rozšiřovat i mimo USA.

Jakou používáte aplikaci na telefonování?

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)