TOPlist

U další Google apky svítí miliarda stažení. Máte ji taky?

Google Lens miliarda stažení Obchod Play

Kterou mobilní aplikaci v Android telefonu otevřete, když budete z obrázku potřebovat přečíst text na ceduli, rozeznat konkrétní boty s tričkem nebo třeba identifikovat květinu v parku? Pokud jste obratem odpověděli Google Lens, pravděpodobně patříte k velké spoustě lidí, kteří tohoto velmi šikovného pomocníka ve svých mobilech používají. Nedá se úplně říct, že by šlo prokazatelně i o počet aktivních uživatelů (a ani to není pravděpodobné), nicméně v Obchodě Play u této aplikace nově svítí obří milník – miliarda stažení.

Google Lens miliarda stažení instalací Obchod Play

Google Lens byl původně představen a následně vydán v roce 2017 v rámci konference Google I/O. Zprvu šlo o exkluzivní funkci pro telefony Pixel, později se tento pomocník vydal do Obchodu Play jako samostatná aplikace. Na celkovém počtu stažení a instalací má velký podíl fakt, že v některých mobilech patřil či patří Lens do základní výbavy. Nicméně po několika posledních úpravách jiných Google aplikací je jejich přímou součástí, takže už není tak často nutné jej instalovat manuálně.

Google Lens
Google Lens

Lens se překonáním tohoto milníku zařadil po bok svých Google „sourozenců“ jako Kontakty, Tabulky nebo Kalkulačka.

Jak často otevíráte na mobilu Google Lens?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)