TOPlist

Kalendář Google má nové moderní widgety! Vypadají zajímavě

nové widgety google kalendář
  • Google Kalendář se po dvou letech dočkal nových widgetů
  • Změny se týkají hlavně designu

Google Kalendář se před několika hodinami dočkal aktualizace, v níž aktualizuje widgety pro domovskou obrazovku. Ty více korespondují s designovým jazykem Material You a přináší celkově modernější vzhled.

Jak můžete vidět níže na screenshotech, Google do widgetů přidal funkci Dynamic Color, která mění barvy widgetů a aplikací dle aktuálně zvolené tapety. Byla také odstraněna horní lišta s tlačítkem plus, které bylo nahrazeno větší bublinou. Ta je už delší dobu standardem i v jiných aplikacích od Googlu. Pokud widget používáte v menší verzi, pravděpodobně jste si všimli, že zmizela informace o tom, jakým týdnem aktuálně listujete (např. 13 – 19 srpen), což je trochu škoda.

Větší widget (označený jako „Měsíční zobrazení Kalendáře“) se dočkal jen vizuálních změn, rovněž zde máme Material You, přičemž tlačítko pro vytvoření nové události a šipky si vyměnily pozice. Widgety jsou k dispozici ve verzi 2023.30.0.x, která je už nyní k dostání na Google Play. Aktualizace však probíhá na straně serveru, takže může nějakou chvíli trvat, než se dostane i k vám. V době psaní textu jsem měl nový design widgetů na svém telefonu dostupný.

Kalendář Google
Kalendář Google

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí nové widgety Google Kalendáře?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)