TOPlist

Google uvedl grafický editor, kterému stačí jen napsat, co má upravit

Google Imagen Editor Ai úpravy obrázků

Že umí umělá inteligence alias AI generovat obrázky, to už v dnešní době dobře víme. Stačí správně napsat zadání a výsledkem může být velmi detailní grafický výstup zachycující téměř cokoli. Současně přibývají nástroje, které jsou schopné podobným způsobem upravovat již existující obrázky. Nebo jejich části. Velmi populární je v této oblasti aktuálně Adobe Photoshop, ale se stejnou technologií není pozadu ani Google. Ten má nástroj Imagen Editor.

Google Imagen Editor příklady

Starší projekt Imagen je grafickým generátorem, který funguje podobně jako Midjourney nebo DALL-E 2. Do něj nyní Google přidává Imagen Editor, který je schopný upravovat jednotlivé části obrázků. Vstupem tak není pouze textové zadání, ale i grafický podklad, který se má upravovat. Uživatel označí oblast určenou k editaci a dopíše, co by se v ní mělo objevit.

Google Imagen Editor ukázky

Podstatný rozdíl mezi Imagen Editorem a ostatními zmíněnými službami je ale ten, že zatím není veřejně dostupný. Oficiálně kvůli obavám z negativních dopadů AI zatím zůstává v beta verzi předmětem zavřeného testování a zdokonalování.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Měl by Google svůj Imagen Editor veřejně zpřístupnit?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)