Hangouts se blíží ke svému konci: Google chatovací službu vypne

google hangouts konec 2020

Chatovací služba Google Hangouts už není tak oblíbená jako před několika lety. A to i třeba z toho důvodu, že Google ji neaktualizuje o nové funkce a naopak je odstraňuje. Dobrým příkladem je odstranění podpory SMS zpráv. Nezájem ze strany Google mohl naznačovat, že společnost již s Hangouts do budoucna nepočítá. A to se nyní i potvrdilo, alespoň podle zpráv serveru 9to5Google, kterému to potvrdil zdroj přímo z Googlu. Konec Hangouts je za rohem.

Hangouts brzy skončí. Google jej má vypnout v roce 2020

Společnost Google byla ještě minulý rok známá tím, že měla několik chatovacích služeb, které si vzájemně konkurovaly a ve výsledku tak Google neměl jednu “hlavní” aplikaci, se kterou by mohl konkurovat chatovacím messengerům anebo třeba iMessage od Applu.

Kecalek Google Hangouts

Nejnovějším pokusem od Googlu je protlačení služby “Zprávy“, a to přes technologii RCS, což jsou zjednodušeně takové vylepšené SMS. Než se dá vše kolem RCS do oběhu, musíme si ještě chvíli počkat, mezitím už ale Google začal rušit své jiné chatovací aplikace. V poslední době jsme mohli vidět konec Google Allo, což byl ambiciózní chatovací projekt, který měl právě nahradit vše ostatní. Brzy po vydání jej ale používalo minimum lidí a proto jeho podpora byla ukončena.

Vylepšení Hangouts: nový indikátor nepřečtených zpráv

Další služba, která bude končit, je Hangouts. Ten už je k dispozici od roku 2013. Podle posledních zpráv bude ukončen pro běžné uživatele v roce 2020. Majitelé firemních G Suite účtů budou mít k dispozici služby Hangouts Chat a Hangouts Meet, klasický Hangouts se ale zruší i pro ně. Je to rozhodně škoda, protože obzvlášť v business sféře se Hangouts používá poměrně dost, například včetně naší redakce.

Hangouts
Hangouts

Používáte chatovací službu Google Hangouts?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)