Google plošně zavádí zprávy přes RCS. Operátora můžete obejít

Google globálně spustil RCS

Po dlouhých měsících čekání Google konečně globálně spustil podporu RCS (Rich Communication Services) zpráv pro všechny Android uživatele. Podle původních plánů americký gigant nejprve nechal prostor pro zavedení RCS výrobcům telefonů a operátorům. Teď už ale novinku zavádí sám a bude k ní mít přístup každý uživatel Android telefonu s aplikace Google Zprávy. Výjimku tvoří problematické regiony jako Čína nebo Rusko. Zavádění ze strany Googlu trvalo i kvůli úředním postupům skoro dva roky.

Messages by Google
Messages by Google

Službu, která umožňuje komunikovat díky připojení na internet zdarma a kvalitněji než u SMS nebo MMS, teď může každý uživatel Google Zpráv využívat i v případě, že ji doposud nezavedl jeho operátor. Současně s celosvětovým plošným spuštěním americká firma oznámila, že pracuje na end-to-end šifrování. To mimo jiné zajistí, že zprávy nebudou čitelné operátorem. Tento bezpečnostní prvek se bude nejprve týkat pár betatesterů, následně se dostane ke všem.

co je to RCS

Google spustil RCS globálně pár týdnů poté, co tento nástroj v ČR zavedl jako první Vodafone. O nové komunikační platformě jsme psali také velký vysvětlující článek.

Už máte RCS aktivované? Jak často je má i druhá strana?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)