Google Zprávy dostanou šifrování. Teď už si vaše konverzace operátor nepřečte

Google zprávy šifrování

Google připravuje zásadní novinku pro svoji aplikaci Zprávy. Brzy budou všechny zprávy RCS šifrované, takže je po cestě nebude možné přečíst. Google zároveň oznámil rozšíření podpory RCS pro na celý svět a všechny operátory. Jak zapnout šifrování v aplikaci Google Zprávy?

Google už několik let připravuje náhradu zastaralých SMS novým formátem RCS, který umožní odesílat a přijímat i multimediální obsah jako fotky, videa nebo zvukové nahrávky. Vše bude fungovat jen za použití telefonního čísla jako do teď SMS. Bez nutnosti řešit, jestli protistrana používá stejnou aplikaci (WhatsApp, FB Masenger atd.). Oproti zastaralým SMS budou mít RCS ještě jednu zásadní výhodu. Budou totiž šifrované, takže je nebude moct kdokoliv po cestě přečíst. Klasické SMS jsou totiž pro systému operátora při přenosu „viditelné“ jako běžný text.

Messages by Google
Messages by Google

Kdo a jak může mít šifrované Google Zprávy hned?

  • Nová funkce bude nejprve dostupná pro všechny betatestery aplikace Google Zprávy (jako beta tester se můžete přihlásit v Play Store)
  • Protistrana vaší komunikace musí také používat Google Zprávy jako beta tester
  • Musíte mít oba v nastavení zapnutou funkci Chat – což je vlastně jen jiný název (který používá Google) pro protokol zpráv RCS

Testování funkce šifrování v aplikaci Google Zprávy by mělo začít už tento měsíc. Testování má podle plánu probíhat několik měsíců. Příští rok by mělo šifrování RCS zpráv dorazit všem uživatelům.

Jakou aplikaci nejčastěji používáte pro komunikaci?

Zdroj: Google blog

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)