TOPlist

Google Gemini ve Zprávách už nepotřebuje Pixel ani Samsung, stačí dostatek RAM

gemini zprávy google
  • Google změnil požadavky pro Gemini v Zprávách, nyní stačí 6 GB RAM
  • Gemini ve Zprávách funguje v 167 zemích, ale nepodporuje češtinu ani Českou republiku
  • Google zároveň oznámil dostupnost Gemini a Gemini Advanced v Indii

Google bez větší okázalosti pozměnil požadavky pro použití Google Gemini v aplikaci Zprávy. Archivovaná verze stránky podpory ze začátku tohoto měsíce ještě požadovala telefon Pixel 6 a novější, Pixel Fold, telefon řady Samsung Galaxy S22 nebo novější, Galaxy Z Flip nebo novější nebo Galaxy Z Fold a novější. Nyní je jediným hardwarovým omezení kapacita operační paměti. Pro spuštění Gemini ve Zprávách potřebujete zařízení s aspoň 6 GB RAM, což dnes splňuje prakticky každý mobil.

Bohužel další omezení se týká jazyka a lokality. Hádáte správně, není podporován ani náš mateřský jazyk, ale dokonce ani Česká Republika. Přestože seznam podporovaných zemí zahrnuje 167 zemí, Evropské Unii se vyhýbá. Pokud byste se ale ocitli třeba v Nigerii, můžete Google Gemini využít. Sice jen v angličtině, ale aspoň tak. Google zároveň oznámil dostupnost Gemini a Gemini Advanced v Indii. Jestli spolu tyto dvě změny přímo souvisí, není zřejmé.

gemini

Google Messages
Google Messages

Těšíte se na Gemini ve Zprávách?

Zdroj: AndroidAuthority

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)