TOPlist

Google Gemini se od ChatGPT naučí skvělou dovednost! Využije ji každý

Google Gemini
  • Chatbot Google Gemini brzy dostane skvělou novinku
  • Před nedávnem si tuhle dovednost osvojilo konkurenční ChatGPT
  • Umělá inteligence si díky ní dokáže zapamatovat vaše preference

Technologické společnosti se neustále předhání v tom, která vyvine chatbota s lepšími schopnostmi. Střely si vyměňují zejména americká organizace OpenAI, stojící za službou ChatGPT, se softwarovým kolosem Google, jenž provozuje nástroj Gemini. Právě ten by se od svého soka se zeleným logem mohl už brzy přiučit skvělou dovednost.

Není to tak dlouho, co ChatGPT dostalo „pamatováka“. Asistent na bázi umělé inteligence si dokáže zapamatovat osobní preference svých platících uživatelů (členů programu ChatGPT Plus) a nabídnout jim tak odpovědi šité na míru. V určitých scénářích to může značně ušetřit čas – chatbotovi totiž stačí pouze jednou vysvětlit, jaký styl odpovědí od něj chcete dostávat, a on se tím bude řídit i v budoucnu.

Gemini by mohlo tuhle schopnost dostat už v řádu několika dní, jak na sociální síti X uvedl vývojář Dylan Roussel. Ten také zveřejnil uniklý snímek, který prozrazuje, jak hodlá Google onu praktickou novinku propagovat.

„Gemini si pamatuje informace sdílené v chatech, jako jsou vaše zájmy a preference, takže se nemusíte opakovat,“ stojí v okénku. „Když se o vás Gemini dozví více, dostanete více odpovědí přizpůsobených vašim potřebám,“ je doplněno v dalším odstavci.

Jakou další dovednost by si mělo Google Gemini osvojit?

Zdroj: X, The Verge

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)