TOPlist

Sláva! Google Gemini už na mobilech vidí do Kalendáře a umí v něm plánovat

google gemini kalendář
  • Android aplikace Google Gemini dostává žádanou novinku
  • Umělá inteligence už konečně vidí do Kalendáře
  • Lze si tak naplánovat událost nebo si nechat udělat výčet nadcházejících plánů

Po novinkách v AI nástroji Google Gemini je obrovská poptávka, což vývojáře z kalifornského softwarového kolosu motivuje k tomu, aby neustále přidávali další funkce a z umělé inteligence postupně dělali čím dál kompetentnějšího osobního asistenta. Od minulého týdne už Gemini na mobilech zvládne zapisovat schůzky a informovat o nadcházejících plánech.

V Gemini na Androidu bylo spuštěno propojení s Kalendářem Google, takže si uživatelé mohou pomocí hlasových příkazů nechat vytvořit událost s konkrétním názvem, datem a časem. Součástí nabídky je i tlačítko pro otevření v kalendáři, pokud byste chtěli s událostí pracovat podrobněji. K dispozici jsou i další akce, například si lze nechat udělat výčet nadcházejících událostí. Po spuštění Gemini bylo spojení s Kalendářem jednou z funkcí, která ve službě chyběla a uživatelé si přáli její rychlé doplnění, současně se navíc jednalo o prioritu pro samotný Google.

Nutné je dodat, že Gemini jako mobilní aplikace ještě není oficiálně k dispozici pro uživatele z evropských zemí, tudíž ani pro ty z České republiky. Nabízí se nicméně možnost appku takzvaně sideloadovat, tedy nainstalovat ze zdroje mimo obchod Google Play (pro iOS není Gemini zatím dostupné vůbec). Já osobně jsem použil portál APKMirror. Mějte však, prosíme, na paměti, že instalace aplikací mimo oficiální zdroje s sebou může nést bezpečnostní rizika.

Kalendář Google
Kalendář Google

Jak usnadňuje AI život vám?

Zdroje: 9to5Google, vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)