TOPlist

Umělá inteligence pochopí, co se děje na displeji vašeho Androidu. K čemu je to dobré?

umela inteligence google gemini
  • Umělá inteligence hýbe světem a Google na konferenci I/O představil důležité novinky
  • Svůj AI nástroj Gemini hodlá proměnit na ultimátního osobního asistenta v mobilu
  • Nově bude schopen analyzovat přehrávaná videa a tvořit souhrny PDF souborů

Google v rámci konference I/O představil velké množství důležitých novinek na poli umělé inteligence, kterými chce nejen dotáhnout OpenAI a její nástroje typu ChatGPT, ale možná ji v některých ohledech i překonat. Kalifornský softwarový kolos mimo jiné představil řešení, které usnadní hromadu práce s chytrým telefonem. Umělá inteligence Gemini bude schopna blíže porozumět tomu, co se odehrává na displeji.

Google Gemini už delší dobu běží jako aplikace pro mobilní zařízení, ale bohužel, do evropských zemí včetně Česka zatím oficiálně nedorazila (jak si ji nainstalovat i u nás, jsme dříve popisovali v našem návodu). Appka vám nejen dovolí interagovat s chatbotem podobně jako v klasickém webovém rozhraní, ale současně otevírá dveře k pokročilému AI asistentovi, který má místy schopnosti jako osobní sekretář.

Google na konferenci I/O předvedl, jak bude nově možné nechat si vykreslit rozhraní asistenta Gemini přes jiné aplikace a interagovat s obsahem, který se v nich nachází. Například při sledování YouTube videí i umělou inteligencí budeme moct nechat vypracovat rychlý souhrn informací. Sumarizace pak bude rovněž k dispozici při prohlížení souborů PDF.

V tomhle konkrétním případě to má ale háček: aby vám Gemini vypracovalo souhrn PDF dokumentu, budete potřebovat předplatné Advanced, které v Česku vychází na 549,99 koruny měsíčně.

Gemini budeme i nadále vylepšovat, abychom vám poskytovali dynamičtější návrhy související s tím, co vidíte na obrazovce.

Zatím není jasné, kdy Google oficiálně spustí aplikaci Gemini na evropské půdě. Společnost už v únoru hovořila o snaze zpřístupnit ji v co nejbližší době, jenže od té doby se situace nikterak nezměnila.

Může umělá inteligence usnadnit používání telefonu?

Zdroje: X, Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)