TOPlist

Google Gemini AI usnadní používání této mimořádně populární aplikace. Jakým způsobem?

google gemini gmail nahled
  • Umělá inteligence Google Gemini se postupně rozšiřuje do dalších služeb
  • Brzy by se měla nové AI novinky dočkat mobilní aplikace Gmailu
  • Uživatelům pomůže s odpovídáním na příchozí maily

Google je ve světě umělé inteligence klíčovým hráčem a se svými modely Gemini má velké plány. Jak se zdá, kalifornská softwarová společnost hodlá AI nástroje rozšířit všude, kam to jen bude možné, ať už se přitom jedná o aplikace, anebo rovnou samotná zařízení. Teď se další chytré funkce dočká androidí verze služby Gmail.

E-mailový klient od Googlu je tím nejpopulárnějším na světě, dle odhadů jej aktivně využívají necelé dvě miliardy spotřebitelů a tři čtvrtiny z nich přistupují k poště z mobilního zařízení. Právě proto má připravovaná AI-poháněná vychytávka, na kterou upozornil server PiunikaWeb ve spolupráci s uznávaným dataminerem AssembleDebug, potenciál usnadnit práci neskutečnému počtu lidí.

Jak si můžete prohlédnout na screenshotech, Gemini bude v Gmailu schopno uživatelům pomoct s vytvářením rychlých odpovědí na základě obsahu a kontextu přijaté zprávy. V některých instancích se nástroj ptá na kvalitu odpovědí, aby jej mohli vývojáři zlepšovat na základě zkušeností samotných lidí.

Není jasné, zda bude novinka k dispozici pro všechny uživatele bezplatně, anebo k ní dostanou přístup jen předplatitelé tarifu AI Premium ve službě Google One. Druhá varianta se zdá být dosti reálnou, jelikož na placených účtech jsou už nyní k dispozici funkce modelu Gemini při samotném psaní e-mailu. PiunikaWeb píše, že by se další AI užitečnost mohla k uživatelům rozšířit během následujících týdnů.

Jakým způsobem pomáhá Google Gemini vám?

Zdroje: PiunikaWeb, Android Central

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)