TOPlist

Stačí pár sekund! AI od Google za vás naplánuje celou dovolenou

Google AI dovolená
  • Google na konferenci I/O oznámil řadu zásadních AI novinek
  • Nástroj Gemini bude nově schopen naplánovat celou dovolenou
  • Tvorba detailního plánu údajně zabere jen několik sekund

Pokud jste už někdy plánovali výlet, dobře víte, že to není otázka pěti minut. A pakliže chcete mít detailní scénář celé několikadenní dovolené, můžete jeho vymýšlením strávit klidně i několik večerů. Najít vhodnou lokaci hotelu, naplánovat spoje, vytvořit kompletní program… do procházky růžovým sadem to má zkrátka opravdu daleko. Google to ale se svou umělou inteligencí hodlá razantně změnit.

Během dnešní konference I/O společnost představila klíčové vylepšení služby Gemini, která konkuruje populárnějšímu ChatGPT od OpenAI. Podle Sissie Hsiao, viceprezidentky Google a generální manažerky Gemini, bude umělá inteligence od letošního léta schopná vytvořit komplexní plán dovolené téměř instantně. Jí samotné by prý manuální plánování zabralo hodiny, dny, nebo dokonce týdny.

Jak už jsme u generativní umělé inteligence zvyklí, pokud nebudeme s navrhnutým řešením spokojeni, nic nám nebude bránit v tom ji požádat o přeplánování větší či menší části dovolené. Namísto toho, abychom nechali vygenerovat celou dovolenou znovu, si budeme moct nechat poupravit třeba jen ubytování nebo způsob dopravy.

Nástroj pro chytré plánování dovolené, který pro sestavování itineráře využívá veřejně dostupné informace, bude zdánlivě k dispozici pouze pro předplatitele tarifu Gemini Advanced. Ta v Česku vyjde na 549,99 koruny měsíčně a nabízí mnoho benefitů, jako například přístup ke AI modelu Gemini 1.5 Pro nebo možnost nahrávání dokumentů Google, PDF souborů nebo dalších příloh k získání odpovědí na otázky s nimi spjatými nebo souhrnu informací.

Už víte, kam s pomocí Google Gemini vyrazíte?

Zdroje: The Verge, X

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)