TOPlist

Google Bard nahrazen Gemini! Má mobilní aplikaci i předplatné, známe českou cenu

Google Gemini umělá inteligence
  • Google Bard dnešním dnem oficiálně skončil, služba se přejmenovala na Gemini
  • Google nabízí nové předplatné „AI Premium“ v Google One, v ČR stojí 549,99 Kč
  • Gemini už má dokonce vlastní Android aplikaci, funguje však zatím jen v USA

V posledních týdnech se objevily zvěsti, že Google připravuje zásadní proměnu svého AI modelu, a nyní se tak skutečně děje. S nástupem nové značky Gemini, která nahradila dosavadního Barda, se uživatelům zpřístupňuje nejen kvalitnější model, ale také mobilní aplikace a podle očekávání také předplatné.

Hlavním tahákem nové éry je Gemini Advanced, služba založená na modelu Gemini Ultra AI, která je doposud nejvýkonnějším modelem z dílen tohoto amerického korporátu. Za měsíční poplatek nabízí přístup k nejlepšímu modelu, včetně vysoce nástrojů pro zpracování komplexních dat. Kromě toho zahrnuje služba 2 TB úložného prostoru a v Česku vyjde na 549,99 korun měsíčně.

gemini ai předplatné

Gemini bude navíc brzy integrován do klíčových služeb Google, jako Gmail či Dokumenty Google. Pro napsání e-mailu či sumarizace poznámek tak nebude potřeba text kopírovat do Barda, namísto toho bude stačit klepnout na jediné tlačítko přímo ve webové (a časem také Android) aplikaci.

Bard becomes Gemini | Ultra 1.0 and a new mobile app

Bard becomes Gemini | Ultra 1.0 and a new mobile app

Google rovněž představil mobilní aplikaci Gemini, která je dostupná pro uživatele v USA a zatím funguje pouze v angličtině. Její rozšíření by však nemuselo trvat dlouho, sideload appky bohužel nefunguje. Gemini sice přes apk. soubor nainstalujete, ale vyhodí chybu.

Google Gemini
Google Gemini

Dalším významným milníkem je integrace aplikace Gemini do Google Asistenta, ta bude ale zpočátku k dispozici pouze na telefonech. Na tabletech a hodinkách bude prozatím dosavadní Google Asistent.

Půjdete do předplatného AI Premium?

Zdroj: blog.google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)