Google posunul vynucený přechod na placený Workspace

Google G Suite Workspace posunutý termín

Jak se zdá, společnosti Google nejdou nedávno oznámené a veřejností velmi těžce přijímané změny kolem odříznutí bezplatného používání původního kancelářského G Suite úplně podle plánu. Poté, co byl prvotní záměr trochu mírněn dotazníkovým šetřením a zavedením náhradního bezplatného tarifu, dochází ke změně původně naplánovaného termínu pro nucený přechod na jednu z variant novějšího prostředí Workspace.

V oficiální nápovědě k inkriminované “G Suite legacy free edition” nyní stojí, že nefunkční bude od 1. června 2022. Doposud ovšem platilo datum o měsíc dřívější, tedy první květen. Přesun uživatelů ze starší verze balíku kancelářských online nástrojů tedy evidentně nejde tak hladce, jak si asi společnost představovala. Na vině mohou být jak technické potíže, tak i hlasitý odpor lidí, který dokonce vyústil v několik právních tahanic.

Pokud mezi ovlivněné uživatele patříte a zatím jste se nerozhodli, jak se situací naložíte, máte každopádně nově na promyšlení a reakci měsíc navíc. Stále platí, že k uvedenému datu by bez zásahu uživatele došlo k automatickému převodu na placený Workspace s úhradou v dalším měsíci.

Jakým způsobem využíváte Workspace?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)