Google Fotky dostávají vychytaný video editor. Které funkce z Pixelu teď můžou mít všichni?

Google fotky nový video editor

Google Fotky měly do teď poměrně slabé možnosti pro práci s videem. Aplikace Google Fotky ale teď dostává úplně nový video editor s mnoha bohatými možnostmi úpravy videa. Google také zpřístupnil některé další funkce dostupné dříve jen uživatelům telefonů Google Pixel. Jaké možnosti nabízí nový video editor?

Ve starém video editoru Google Fotek bylo možné videa stříhat, stabilizovat a otáčet. Úplně nový video editor teď kromě přepracovaného rozhraní navíc nabídne možnost ořezávat video, měnit perspektivu, přidávat filtry, opravovat zrnitost (včetně světelnosti, kontrastu, saturace a teploty) a další. Po nedávno inovovaném přehrávači videa v Google Fotkách se tak zdá, že Google začíná opomíjenému videu věnovat více pozornosti.

Google Photos
Google Photos

Nový video editor není ale jediná novinka. Uživatelé služby Google One budou mít také nově přístup k vychytávkám na úpravu fotek, které byly dřív výsadou jen telefonů Google Pixel. Díky pokročilým funkcím strojového učení tak bude možné například nastavit rozmazání pozadí portrétu až po pořízení fotky. Dostupná bude i funkce Portrait Light, která umožní libovolně pohybovat s nasvícením obličeje na fotografii. Všechny funkce bude možné použít jak na nové fotografie, tak na ty už dříve vyfocené. Jedná se tak nejspíš o další důvod k pořízení služby Google One.

Google One
Google One

Co říkáte na nový video editor v aplikaci Google Fotky?

Zdroj: Google blog

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)