TOPlist

Google Fotky vylepšují svoji největší slabinu. Přehrávač videa se dočkal novinek

Google Fotky přehrávač videa

Google Fotky jsou stále jednou z nejlepších aplikací pro zálohování a archivaci fotek nejen na Androidu. Google se ale historicky zaměřuje především na funkce spojené se samotnými fotkami a další funkce jsou trochu v ústraní. Po dlouhé době se dočkal péče od vývojářů i přehrávač videa v Google Fotkách. Co nového umí?

Google Fotky mají skvělé funkce v oblasti pro úpravu a archivování fotek, ale video obsah byl v aplikaci vždy tak trochu chudý příbuzný. Vývojáři se teď možná rozhodli začít stírat propastný rozdíl mezi tím kolik času věnují funkcím pro fotky a kolik pro video. Někteří uživatelé hlásí, že jim teď přehrávač videa v aplikaci Google Fotky umožňuje roztažením prstů přiblížení videa. Ve videu je navíc možné po přiblížení dále přejíždět jedním prstem do konkrétních oblastí.

Google Photos pinch-to-zoom and pan on video playback

Google Photos pinch-to-zoom and pan on video playback

Dvojité poklepání na video zase přiblíží video v Google Fotkách natolik aby přesně vyplnilo displej telefonu. Druhé dvojité poklepání zase video oddálí do původní velikosti. Google se i u svých telefonů Pixel vždy soustředil na špičkovou kvalitu fotek, ale video zůstávalo poněkud v ústraní. Doufejme, že Google teď začne i videu věnovat větší pozornost. Funkci podle všeho musí zapnout Google na svých serverech, takže není potřeba aktualizace aplikace.

Google Photos
Google Photos

Jak jste spokojeni přehrávačem videa v Google Fotkách?

Zdroj: androidpolice

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)