Google Fotky přináší Rodinná alba: Chytré sdílení vašich fotografií

Google Fotky přináší Rodinná alba

Rodinná alba se dostávají do populární aplikace Google Fotky. Rodinným albům se Google věnoval na jeho letošní akci Made by Google. Služba si bere za cíl zpříjemnit a zautomatizovat sdílení vašich rodinných fotografií.

Co jsou Živá alba a jak fungují?

Rodinná alba (Live albums) chtějí usnadnit a zautomatizovat sdílení vašich fotografií mezi vašimi přáteli či rodinou. Jak to funguje? Nejdříve vytvoříte nové Rodinné album. Jde vlastně o extra složku pro vaše fotografie. Následně vyberete subjekt, který chcete do tohoto Rodinného alba nechat automaticky zařazovat. Může jít třeba o vašeho potomka nebo třeba domácího mazlíčka. Poté přichází do hry umělá inteligence, která na vámi pořízených fotografiích vyhledává vámi určené subjekty. Pokud na fotografii najde shodu, automaticky danou fotografii zařadí do patřičného alba. Takové album pak může být sdílené mezi více uživateli. Více uživatelů též může do jednoho alba fotografie nahrávat. Příklad: Vytvoříte si Rodinné album se svým zvířecím mazlíčkem a nastavíte práva všem rodinným příslušníkům. Uděláte fotografii mazlíčka? Ihned je zařazena a dostupná všem v patřičném albu. To samé, pokud mazlíčka vyfotí váš partner/partnerka nebo dítko.

Další zařízení pak zase podporují zobrazování Rodinných alb. Jmenovitě jde například o Google Home Hub nebo nový Chromecast 2018. Zde se zase umělá inteligence stará o to, aby se zobrazily pouze povedené fotografie. Ty u kterých usoudí, že jsou nekvalitní – například příliš rozmazané foto – nezobrazí. S tím souvisí příprava pro přidání více „doporučených úprav“. Pokud umělá inteligence usoudí, že by stálo za to zkusit fotografii nějak opravit, tak vám takovou automatickou úpravu nabídne k provedení. Google Fotky 4.3 jsou vypouštěny mezi uživatele postupně. Pokud aktualizaci zatím nevidíte, měla by k vám dorazit v následujících dnech.

Google Photos
Google Photos

Vyzkoušíte automatické sdílení fotografií pomocích Rodinných alb?

Zdroj: 9to5google.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)