Google Chromecast 2018: Pouze drobný krok vpřed

Chromecast 2018 v bílé a černé barvě

Hlavní taháky večera – telefony Pixel 3, Home Hub či tablet Pixel Slate, jsme si již představili. Nastal tedy čas si představit i ostatní produkty, které si sice neukously tolik ze světel reflektorů, ale stále stojí za zmínku. Google Chromecast čekal na novou verzi přes tři roky. Stojí nový Chromecast 2018 za to?

Od vydání druhé generace uplynuly tři roky. Stojí Chromecast 2018 za to?

První streamovací krabička Chromecast se na trhu objevila již před pěti lety v roce 2013. Dvojka vyšla v roce 2015, takže na dnes uvedený model jsme čekali roky tři. Jistě – není to úplně přesné, protože mezitím vyšel levoboček v podobě Chromecast Ultra. Mnozí doufali, že nový Chromecast 2018 přinese podporu 4k přehrávání. To se nestalo, takže si Chromecast Ultra nadále uhájil pozici nejvyššího modelu v nabídce. Přesné HW specifikace Google zatím nezveřejnil, ale maximální podporované rozlišení zůstalo na Full HD, avšak novinka toto rozlišení zvládá přehrát i při 60 fps. Předešlý Chromecast 2 to zvládl pouze při 30fps.

Chromecast 2018 bude nabízený ve dvou barevných variantách – křídově bílé a tmavě šedivé. Obě mají matný povrch. Spekulace o podpoře Bluetooth se bohužel ukázaly nepravdivé, protože Google uvádí podporu pouze Wifi 802.11ac. Novinka podporuje dvě nové funkce. První z nich je synchronizované přehrávání hudby z více zařízení najednou. Příklad: Na telefonu můžete poslouchat svou oblíbenou hudbu a nový Chromecast se bude umět spojit s telefonem a synchronizovaně přehrávat tu samou písničku. Druhou funkcí je podpora „živých fotoalb“ po vzoru Google Home Hub. De facto tak z vaší televize udělá obrovský fotorámeček s vašimi fotografiemi.

Cena je stejná jako u předchozí generace – 35$ (cca 950Kč s DPH). Absence 4K přehrávání docela zamrzí, obzvlášť při srovnání s aktuální konkurencí. Ten, kdo chce 4K Chromecast, musí sáhnout po dražším modelu Ultra. Chromecast 2018 je v obchodech dostupný ihned v několika vybraných státech. Do dalších se dostupnost rozšíří v průběhu roku 2019.

Používáte Chromecast, nebo jinou chytrou krabičku na přehrávání online obsahu? Případně kterou?

Zdroj: androidpolice.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)