TOPlist

Chystá se konec pro Google Fit? Odteď už jen Health Connect

google fit health connect
  • Google Fit je populární aplikace pro sledování aktivity
  • Nabízí také rozhraní dalších aplikacím pro sdílení dat
  • Po deseti letech oznámil Google ukončení služby

Po spuštění Health Connect v roce 2022 společnost Google ukončuje rozhraní API pro vývojáře Google Fit. Začátkem tohoto týdne se společnost rozepsala o tom,  jak „byla Google Fit API zastaralá“ a oznámila podporu pouze do 30. června 2025.

Google Fit

Google Fit je fitness platforma vyvinutá společností Google, která byla uvedena v roce 2014. Aplikace byla navržena pro Android a Wear OS zařízení s cílem pomoci uživatelům monitorovat jejich aktivity a zlepšovat jejich fyzické zdraví. V roce 2018 Google Fit prošel redesignem, který zavedl nové funkce pro sledování wellness a zdraví, včetně sledování srdeční frekvence a dechových cvičení. Tento update zavedl také nové fitness metriky, jako jsou „Move Minutes“ a „Heart Points“. Google Fit je také integrován s řadou dalších zdravotních a fitness aplikací, což umožňuje uživatelům centralizovat svá zdravotní a fitness data na jednom místě.  Teď se zdá, že Google Fit končí. Fitness a cvičební aplikace, které dříve používaly Google Fit, mají do června 2025 lhůtu pro přechod na Health Connect, který nyní Google označuje jako „platformu Android Health“.

text, google fit API shutdownUkončení Google Fit API

Průvodce migrací Google pro vývojáře uvádí, jaké změny je třeba zapracovat na Androidu a Wear OS. Neexistuje však žádná náhrada za Goals API, které umožňuje uživatelům Google Fit nastavit, „na kolik kroků a srdečních bodů se chtějí každý den zaměřit“. Google říká, že „bude sdílet více podrobností o tom, co bude dál pro Android Health“ na I/O koncem tohoto měsíce.

Od tohoto oznámení o vypnutí API Google neřekl nic o aplikacích Google Fit pro Android, Wear OS a iOS. To znamená, že aplikace nebyla aktualizována na Material You a nezaznamenala žádné nové funkce. Poslední velkou aktualizací byla podpora Health Connect v roce 2022. Aplikace zatím ale fungují, sledují vaše aktivity a ukládají data.  Mezitím ale aplikace Fitbit získala možnost prohlížet statistiky z jiných zařízení a služeb Health Connect, čímž Google obešel Fit nadobro.

Fitbit
Fitbit

V tuto chvíli je jasné, že Google Fit není budoucnost. Na hodinkách Pixel Watch je výchozí Fitbit, zatímco Samsung a další výrobci Wear OS mají svá vlastní řešení pro sledování zdraví.

google fit a fitbit widgety

Pokud by Google oznámil ukončení podpory aplikace Fit, dávalo by smysl, aby se shodovalo s termínem pro vývojáře v červnu 2025.

Google Fit: Activity Tracking
Google Fit: Activity Tracking
Health Connect
Health Connect

Google Pixel Watch 41mm

Kde koupit:

Cena od: 6 290 Kč

Používáte Google Fit?

Zdroj: GoogleBlog

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)