Google a Evropská komise budou spolupracovat na regulaci AI

Google AI EU EK regulace oznámení spolupráce

Společnost Google (resp. mateřská firma Alphabet) a Evropská komise se dohodly na tom, že budou společně řešit problematiku regulace AI neboli umělé inteligence. A má přitom jít o dobrovolný pakt a nikoli výsledek nějakého nátlaku. Důvodem této dohody má být společná obava z toho, že umělá inteligence přebírá různá průmyslová odvětví a přimyká se k našemu každodennímu životu velmi vysokým tempem. Podobné iniciativy jako evropský AI Act vznikají nejen ne území EU, ale například i v USA.

Kvůli této záležitosti se sešli šéf průmyslové sekce EK Thierry Breton a generální ředitel společnosti Alphabet Sundar Pichai v Bruselu. EU chce kvůli tématu regulace vytvořit koalici složenou z evropských i mimoevropských společností. “Se Sundarem jsme se shodli na tom, že si nemůžeme dovolit čekat, až regulace AI začne skutečně platit, a že budeme spolupracovat se všemi vývojáři AI na dobrovolném základě již nyní, ještě před uplynutím zákonné lhůty,” uvedl Breton. Požádal přitom členy EU a zákonodárce, aby práci na pravidlech AI dokončili do konce roku.

Kromě Bretona se s Pichaiem sešla také komisařka EU pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestager. Požádala o “dobrovolnou dohodu o univerzálních pravidlech pro AI”, přičemž kladla důraz na dokončení návrhu zákona EU o AI. Komisařka rovněž oznámila partnerství se Spojenými státy s cílem stanovit minimální standardy pro AI.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak vnímáte narůstající vliv AI?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)