Google Disk získává podporu AI. Zlepší organizaci souborů

disk google ai

Google Disk má funkci rychlého sdílení souborů mezi dalšími uživateli, jenže jejich následná organizace není zcela ideální. Když chcete najít nějaký starší soubor, který vám někdo sdílel na disk, tak to může trvat i poměrně dlouho. Položka “Sdíleno se mnou” není totiž zcela ideální. To se ale v následujících dnech změní, Google totiž do organizace sdílených souborů zapojí AI.

AI bude pomáhat s organizací ve službě Google Disk

Nově začne soubory ve “Sdíleno se mnou” organizovat umělá inteligence, která by měla “hádat” soubory, které zrovna chcete otevřít a měla by je popostrčit na viditelné místo. Podle Google je vyhledávání sdílených souborů jednou z nejvíce využívaných funkcí.

google disk podpora AI

I díky tomu se teď přidává podpora AI a trochu se předělá i uživatelské rozhraní. Hned nahoře uvidíte část s rychlým přístupem, kde jsou uživatelé, kteří vám něco sdíleli a jejich poslední soubory. Tato část se bude měnit podle toho, co budete dělat a Google bude odhadovat, se kterými soubory chcete právě pracovat.

Tato novinka se rozšiřuje postupně v následujících dvou týdnech. Nejprve se dočkají majitelé G Suite účtů, poté ale i všichni ostatní. Google zároveň slíbil, že AI bude v následujících měsících hrát u Disku ještě větší roli.

Google Drive
Google Drive

Těšíte se novinky “poháněné” AI?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)