TOPlist

Aplikace Google Diktafon 2.0 z Pixelu 5 přichází na starší telefony

Google diktafon 2.0

Některé z novinek, které přináší Pixel 5 dorazí již tradičně i na starší telefony. Velmi užitečná aplikace Google Diktafon 2.0 přináší vylepšení, která budou brzy dostupná i pro majitele starších Pixelů. Co nového aplikace Diktafon umí a jak využít tyto vychytávky, i když nevlastníte Pixel?

Aplikace Google Diktafon se světu představila poprvé minulý rok s příchodem Pixelu 4. Od řady podobných aplikací se liší masívním využitím schopností AI a strojového učení, na které jsou v Google mistři. Aplikace tak umí například převádět mluvenou řeč na text. Díky tomu je možné v nahrávce vyhledávat stejně jednoduše jako by šlo o psaný dokument. Přirozeně pak také lze zkopírovat text a použít ho jinde. Aplikace také dokáže rozpoznat mezi mluveným slovem, hudbou a dalšími typickými zvuky. Google tak používá podobnou technologii jako v nedávno představené funkci Zvukové notifikace. Nová verze 2.0, jenž přichází poprvé na telefonech Pixel 5 a Pixel 4a 5G teď přináší další vychytávky. Když v nové verzi označíte text, tak již nezkopírujete jen tento text, ale aplikace umožní jednoduše vystřihnout z nahrávky i zvukovou část. Vše zanalyzuje a rozpozná AI. Google Diktafon 2.0 se tak za pomoci AI teď stane i malou zvukovou střižnou.

https://www.youtube.com/watch?v=tXGvNRjt6gg&ab_channel=MadebyGoogle

Jedinou nevýhodou této skvělé aplikace zůstává, že zatím nepodporuje český jazyk. Pokud se ale například často účastníte dlouhých firemních porad vedených v angličtině, tak může být aplikace Google Diktafon 2.0 k nezaplacení. Pokud nepoužíváte anglický jazyk nebo nevlastníte Google Pixel, tak je tu ještě jedna jednoduší možnost, jak podobnou technologii Googlu využít. V aplikaci Google Keep lze nahrát zvukovou poznámku, kde se automaticky zaznamená zvuková stopa i textový přepis celé zvukové nahrávky. Vše funguje samozřejmě v češtině. Některým uživatelům se již aktualizace na novou verzi Google Diktafon 2.0 objevila i na starších telefonech Pixel. Všem uživatelům dorazí pravděpodobně postupně v následujících týdnech.

Recorder
Recorder
Google Keep - Notes and Lists
Google Keep - Notes and Lists

Introducing a New Kind of Audio Recorder

Introducing a New Kind of Audio Recorder

Jakou aplikaci diktafon používáte?

Zdroj: 9to5Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)