Google vydal nástroj Digitální rovnováha: Pomůže se závislostí na telefonu

digitalni rovnovaha android 9 pie

Nástroj Digital Wellbeing byl několik měsíců v betatestování. Před několika dny bylo testování ukončeno a nástroj vychází v plné verzi. Kromě toho jsme se dočkali také oficiálního českého překladu tohoto nástroje. U nás se nazývá Digitální rovnováha. Pokud jde o funkčnost, tak je stále stejná, jako u betaverze. Nástroj slouží k boji se závislostí na telefonech.

Digitální rovnováha už je k dispozici v plné verzi. Očekává se rozšíření na další telefony

Nástroj digitální rovnováha se poprvé k veřejnému testování objevil až při samotném vydání Androidu 9 Pie. I proto jsme se finální verze dočkali s několika měsíčním zpožděním. Postupně se rozšířil i na některé Android One telefony. Nyní se vydala verze 1.0, očekává se také rozšíření na další telefony. Lidé z XDA fóra už navíc oznámili, že pracují na úpravách, aby se tento nástroj dal používat i na starších telefonech.

A jaké jsou hlavní novinky v plné verzi? V první řadě si všimnete odstranění loga beta. To druhou největší novinkou je podpora jiných jazyků, včetně češtiny. Předtím se podporovala pouze angličtina. Pokud jde o funkčnost, tak jde stále o tu samou aplikaci, kterou jsme testovali dříve. Více informací tak o tom, co vlastně Digitální rovnováha dělá a jak funguje, najdete v naší článku o Digital Wellbeing.

Digital Wellbeing
Digital Wellbeing

Budete využívat tento nástroj, nebo vám přijde jako zbytečný?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)