Na Google Chromecast s Google TV dorazil Android 11 v podobě LineageOS 18.1

lineage os 18.1 google tv chromecast

Google Chromecast s Google TV je na trhu přibližně rok a stále jsme se nedočkali aktualizace na novou verzi systému. Google TV je totiž technický postavený na Androidu 10, ovšem díky novému LineageOS 18.1 si můžeme na tomto zařízení vyzkoušet Android 11.

Google Chromecast s Google TV dorazil Android 11 v podobě LineageOS 18.1

Spekulace se tedy naplňují. Poté co byl LineageOS 18.1 portován na Walmart Onn (což je také levné streamovací zařízení) se čekalo, že bude tento systém dostupný také pro Google Chromecast s Google TV. Nové vlákno tuto skutečnost potvrzuje, avšak je třeba dodat, že aktuálně lze systém dostat pouze do zařízení, které jsou vyrobeny před prosincem roku 2020. Vše je ale stále ve zkušební verzi. Mějte na paměti, že pokud se rozhodnete systém vyzkoušet, hrozí vám tzv. brick a ztratíte přístup k populárním aplikacím jako je třeba Netflix.

Obecně bychom doporučovali systém neinstalovat a počkat na oficiální aktualizaci (pokud nějaká přijde). Zase tolik převratných novinek systém nenabízí. Je ale každopádně zajímavé, že se vývojářům podařilo systém na Chromecastu zprovoznit.

Jaké máte zkušenosti s LineageOS 18.1?

Zdroj: XDA-Developers

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)