TOPlist

Nástupce Chromecastu s Google TV 4K je prý za dveřmi! Nabídne tato vylepšení

Google Chromecast koncept
  • Google Chromecast s Google TV (4K) je na trhu už téměř 4 roky
  • Přirozeně se tedy začíná hovořit o nástupci
  • Ten má přijít už brzy, nabídne lepší čip i přepracovaný ovladač

Google Chromecast s Google TV patří k nejoblíbenějším rozšířením pro starší televizory. Za pár korun jim totiž můžete vdechnout nový život s moderním operačním systémem, plynulým uživatelským prostředím a podporou hromady aplikací. Již v březnu se objevily zprávy o tom, že Google pracuje na novém Chromecastu a nyní web 9to5google potvrdil, že se jedná o nástupce Chromecastu s Google TV 4K z roku 2020.

Nový Chromecast s Google TV 4K nabídne stejné rozlišení jako jeho předchůdce, pochlubí se však novým dálkovým ovladačem. Očekává se, že cena se bude pohybovat okolo 49,99 USD, stejně jako u stávajícího modelu. U nás se tedy bude prodávat za částku okolo 1 600 korun, dojde-li na jeho oficiální představení i v Česku. A vzhledem k tomu, že nám Google (s největší pravděpodobností) za pár dní představí v našich končinách Pixel 8a, to není až tak nepravděpodobné.

novy-4K-Chromecast-Google-TV-ovladac

Očekávané specifikace nového Chromecastu:

  • Rozlišení: 4K
  • Operační systém: Android 14 (pravděpodobně)
  • Procesor: Amlogic S905X5
  • RAM: 2 GB
  • Úložiště: ? GB
  • Dálkový ovladač: Nový design s více tlačítky a ovládání hlasitostí na přední straně
  • Cena: 49,99 USD (asi 1 200 Kč bez daně)

Server 9to5gogole nám poskytl rovněž některé specifikace. Nový čipset Amlogic S905X5 sice pořád není nic extra výkonného, avšak se může pochlubit efektivnější 6nm technologií (původní S905X3 disponuje 12nm) a také podporou kodeku AV1, který zajistí lepší kvalitu při sledování streamů, například na Twitchi nebo YouTube. Co se dálkového ovladače týče, kromě přepracování kolébky hlasitosti, bychom se mohli dočkat také nového tlačítka, na které bude možné namapovat námi vybranou aplikaci/zkratku.

Zatím nemáme žádné konkrétní datum vydání, ale obecně se očekává, že jej Google představí poměrně brzy. Teoreticky by se tak mohlo stát na akci Google I/O konající se 7. května.

Jak se těšíte na nový Google Chromecast s Google TV?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)