Google Chrome testuje novou kontrolu hesel, upozorní vás při ohrožení

google canary chrome upozornění heslo

Google Chrome ve verzi Canary, testuje novou funkci upozornění, která dá uživateli vědět v případě, kdy je jeho heslo prolomeno a zveřejněno na internetu. Google se snaží zabezpečení svých služeb neustále zvyšovat a stejně tak se snaží zabezpečení svým uživatelům usnadnit. V souvislosti s tímto záměrem nedávno přišel s přihlašováním do jeho služeb pomocí čtečky otisku prstu. Varování při úniku hesla na internet pak dále snižuje šance na případné napadení účtu.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Cílem této funkce v Google Chrome je tedy zaslat uživateli upozornění v situaci, kdy bylo jeho heslo zveřejněno v rámci některého ze seznamů uniklých přihlašovacích údajů. V této souvislosti tak porovnává zadaná hesla se známou databází několika zdrojů. V Chrome 78 Canary se zmíněná funkce nazývá „Password Leak Detection“. Pokud mezi uživatele této vývojářské verze webového prohlížeče patříte, můžete si ji aktivovat již dnes pomocí cesty chrome://flags a vyhledáním klíčového slova „leaks“. Podmínkou je pak přihlášení ke Google účtu.

V případě, že by bylo heslo skutečně odhaleno a zveřejněno, zobrazí Google Chrome upozornění, kde situaci uživateli vysvětlí a navrhne změnu hesla. Zda uživatel heslo skutečně změní pak již samozřejmě záleží jen na něm. Funkce je prozatím skutečně pouze v rané fázi testování. Chvíli potrvá, než se vůbec dostane do Beta verze prohlížeče. V oficiální verzi ji tak můžeme spatřit až za několik měsíců. Testování probíhá pro desktopovou i mobilní verzi.

Uvítáte upozornění na ohrožené heslo v Google Chrome?

Zdroj: XDA-developers

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)